У Держлісагентстві посилюють контроль за перевезенням необробленої деревини

83 Views
Фото: Facebook Віктора Смаля

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці т. в. о. голови Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль.

“До цифрової товаро-транспортної накладної (ТТН-ліс) додаємо обов’язкові фото зовнішнього вигляду партії вантажу. Малюнок кожної партії є унікальним. На ще одну маніпуляцію для тіньового обігу деревини стає менше. Переконаний у позитивному ефекті від впровадження цього нового елементу контролю в Україні, адже незаконний ринок деревини Румунії та Габону вже «відчув» на собі всі його переваги”, – написав Віктор Смаль.

Керівник Держлісагентства зазначив, що перевірка вантажу правоохоронними органами стане простішою, адже тепер можна буде в першу чергу порівняти, чи відповідає зовнішній вигляд партії заявленим даним у транспортних документах.

Також Віктор Смаль повідомив, що нова форма ТТН-ліс була розроблена в рамках проєкту з протидії незаконним рубкам та тіньовому ринку деревини, а пілотний проєкт з використання нової ТТН-ліс вже дав позитивні результати у філіях Столичного лісового офісу ДП “Ліси України”.

“Наказом Державного агентства лісових ресурсів України поширюємо цю практику на всіх суб’єктів прямого підпорядкування, що здійснюють свою діяльність у 73% українських лісів. Для поширення нових правил на решту 27% лісокористувачів – починаємо вносити зміни в «Інструкцію з ведення електронного обліку деревини», яка регламентує форму та порядок використання цифрової ТТН-ліс. Сподіваємося на сприяння у цьому процесі всіх долучених державних органів влади”, – написав Віктор Смаль.

Поширити статтю