У рамках роботи над проєктом із дистанційного зондування землі (LIDAR) та використання космічних знімків високої роздільної здатності відбулась робоча зустріч т. в. о. Голови Держлісагентства Віктора Смаля з представниками військово-промислового комплексу однієї з країн Скандинавії.
Про це повідомили у Держлісагентстві.
Як йдеться у повідомленні, під час зустрічі західні партнери поділились кращими рішеннями та можливістю їх впровадження в Україні.
«Наразі, у нас є унікальний шанс за кілька років пройти шлях, на який західним країнам довелося витратити останні 30 років», – підкреслив під час зустрічі Віктор Смаль.
Як зазначають у Держлісагентстві, головна складність пілотного проєкту – дозвіл на польоти безпілотних апаратів над лісовими масивами під час воєнного стану, тому зосередитися збираються на території Західної України.
Наразі розпочинається підготовка до проведення тестового збору інформації на площі 40-50 тис га. У Держлісагентсві зауважують, що найбільше будуть цікавитися наступними параметрами лісу: запасом деревини на 1 га, висотою дерев, діаметром, площею вкритих лісом територій, породним та віковим складом, цифровим рельєфом місцевості.
У результаті планується отримати точну інформацію про запас деревини на ділянці, що унеможливить викривлення даних при відведенні ділянки в рубку. Не можна буде на папері намалювати запас у 250 м2, коли на ділянці фізично знаходиться 400 – зазначають у Держлісагентсві.
Ще одним результатом проєкту LIDAR буде зменшення похибки при підрахунках запасів деревини до рубки окомірним способом – із 20% до 1,5%. Буде отримано чіткий аналіз приросту на 1 га. Також дані із LIDAR дадуть змогу будувати цифрові моделі планування лісогосподарських заходів на десятиліття вперед, а цифрова карта рельєфу допоможе ефективно проєктувати та будувати лісові дороги.
Довідково: LIDAR — технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем, що використовують явища відбиття світла і його розсіювання в прозорих і напівпрозорих середовищах.