У Держлісагентстві відбулася зустріч з представниками фінських та естонських компаній

Фото: Держлісагентство

За сприяння Офісу Президента України т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль провів робочу зустріч з міжнародними партнерами – представниками фінських та естонських компаній.

Про це повідомляють у Держлісагентстві.

У фокусі зустрічі були залучення інвестицій, перехід на механізовану лісозаготівлю, створення навчального центру на території України для підготовки операторів харвестерів і форвардерів.

“Запорука майбутньої безпеки України – стати частиною світових ланцюгів постачання.

Працюємо саме над цим. Нам потрібно залучити в країну світових лідерів деревообробної промисловості. Ми повинні інтегруватися у міжнародні ринки продуктів із максимальною доданою вартістю.

Щоб продемонструвати міжнародним партнерам наші потужності та наявну технологічну базу – починаємо працювати на якісним портфоліо інвестиційно привабливих проєктів”, -йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Держлісагентстві, однією із фундаментальних задач галузі є перехід на повну механізацію лісозаготівлі та придбання сучасних лісозаготівельних машин, ефективність яких визначається високою продуктивністю, економічністю, безпекою.

Проте для цього недостатньо просто придбати техніку, адже сучасні механізми є досить складними і вимагають високої кваліфікації операторів.

Тому паралельно ведуться переговори з естонською компанією, яка планує розгорнути навчальний центр з підготовки відповідних фахівців в Україні.

Як повідомляють у Держлісагентстві, наразі вже відібрано 30 перших претендентів галузі, які пройдуть навчання щодо роботи з цією технікою та окреслено три ключові фази навчального процесу:

  • навчання на симуляторах та внутрішніх комп’ютерах харвестерів;
  • навчання по догляду за технікою;
  • практичне відпрацювання на лісосіці.

Під час зустрічі представник фінської компанії Ponsse, яка спеціалізується винятково на виробництві лісозаготівельної техніки та входить в ТОП 3 світових виробників, представив сучасні технічні розробки компанії, розповідать у Держлісагенстві та візначають, що ця компанія з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, маючи на російському ринку 25% всього обігу, відмовилась від співпраці та повністю вийшла з ринку рф.

Також у Держлісагентстві зазначають, що орієнтовна вартість нового харвестеру 600 тис. євро, але ефективність його роботи дозволяє вийти на точку окупності вже за 3-4 роки використання за рахунок ефективності та економії фонду заробітної плати.

“З представником компанії Ponsse обговорили умови постачання техніки та її сервісного обслуговування. Окремо акцентували увагу на особливостях наявного модельного ряду із можливістю адаптації під українські реалії, зокрема – умовах роботи на гірських схилах. По кожному із напрямків роботи визначений чіткий порядок дій”, – повідомляють у Держлісагентстві.

Поширити статтю