Ще одна система для безпеки деревообробного виробництва

Фото: Felder Group

За підтримки Австрійського агентства зі сприяння дослідженням (FFG) у співпраці із Віденським технологічним університетом компанія Felder Group розробила систему PCS (Preventive Contact System – «Система попередження контакту») – революційну, як стверджують у компанії, розробку в галузі техніки безпеки для форматно-розкрійних верстатів.

Про це повідомляють у Felder Group.

Запатентована в усьому світі система безпеки PCS виявляє небезпеку нещасного випадку ще до контакту з пиляльним диском та усуває небезпечну ситуацію за мілісекунди, активуючи опускання пиляльного диска під робочий стіл. У Felder Group кажуть, що їхня розробка є найшвидшим безконтактним захисним пристроєм у світі.

Система безпеки форматно-розкрійних верстатів

Нині усі нові моделі циркулярних пилок та форматно-розкрійних верстатів відповідно до чинних правил запобігання нещасним випадкам DGUV (Німецької асоціації соціального страхування від нещасних випадків) мають бути оснащені стандартним обладнанням для забезпечення безпеки працівників, таким як розклинювальний ніж та захисний кожух верхньої частини пилки, розповідають у Felder Group та зазначають, що протягом кількох років існувало певне технічне рішення, яке давало змогу уникнути ризику отримання травм внаслідок миттєвого блокування пиляльного диска, але це призводило до виходу з ладу самого диска та пиляльного агрегату. Витрати на ремонт, які слідували за кожним таким випадком,  – це ціна, яку доводилося сплачувати за порятунок одного чи кількох пальців оператора верстата.

Проте зараз все це в минулому, зазначають у компанії, тому що система PCS допомагає запобігти нещасним випадкам.

Про систему PCS

У разі ризику нещасного випадку система PCS спрацьовує миттєво та активує опускання пиляльного диска під робочий стіл. Цей метод, заснований на принципі електромагнітної взаємодії, спрацьовує надзвичайно швидко – протягом кількох мілісекунд.

Система PCS готова до повторного використання за допомогою одного натискання на кнопку та не потребує додаткових циклів технічного обслуговування чи очищення. Як стверджують у компанії система PCS стійка до потрапляння пилу та бруду, забезпечує безпечну роботу при виконанні пазових прорізів або в безпосередній близькості від пиляльного диска. Окрім того, система PCS на 100% захищає верстат та пиляльний диск від пошкоджень і вони залишаються цілими та не потребують ремонту, як і руки оператора верстата.

Також PCS працює без додаткових зовнішніх джерел енергії і без зовнішніх датчиків та відеосистем.

У Felder Group повідомляють, що система PCS доступна як опція на форматно-розкрійному верстаті Format4  kappa 550 і доповнює наявні стандартні захисні пристрої.

Варто відзначити, що  безпеці на виробництві надають важливого значення й інші провідні виробники деревообробного обладнання – так, свою систему раннього виявлення небезпеки Hand Guard минулоріч презентував Altendorf, а SCM – рішення Blade Off.

Поширити статтю