Всихання ясена: видалення сухостою за допомогою перевантажувача для догляду за деревами 718 E

Tags: 141 Views
Наслідки всихання ясена потребують використання техніки для догляду за деревами SENNEBOGEN. Фото: Sandra Hartl/ SENNEBOGEN

Від плямистості листя до мертвого коріння: всихання ясена спричиняє численні складні операції у сфері вирубки дерев та безпеки дорожнього руху. Використання перевантажувачів для догляду за деревами SENNEBOGEN зарекомендувало себе як особливо екологічний та ефективний варіант видалення гнилого сухостою у компанії Messingschlager в Франконії (Німеччина).

В Азії нешкідливий листяний грибок – в Європі велике лихо для природи: вже багато років інвазивний грибок спричиняє всихання ясенів (так звана «смертельна хвороба ясена» або халаровий рак – прим.). Листя ясена вражається в першу чергу, особливо влітку, перш ніж патоген призведе до загибелі саджанців. Наразі не відомо про жодні практичні заходи, які б могли стримувати грибкову інвазію. Ясени, у яких крони помітно сильно уражені або біля основи стовбура є некрози, необхідно швидко видаляти вздовж транспортних шляхів з міркувань безпеки.

Економія часу та коштів завдяки використанню навантажувачів для догляду за деревами

У Верхній Франконії також спостерігається сильне всихання ясеневих насаджень, спричинене халаровим раком. Тому генеральний директор Свен Мессінгшлагер вирішив розширити свій парк техніки перевантажувачем для догляду за деревами SENNEBOGEN 718 E від SENNEBOGEN Vertriebsgesellschaft, щоб у майбутньому виконувати, поряд з іншими, складні операції з валки дерев у рамках видалення сухостою, спричиненого всиханням ясена. На додаток до своєї первісної спеціалізації – торгівлі деревиною та лісогосподарських послуг – пан Мессінгшлагер тепер може надавати ще ширший спектр послуг у сфері безпеки дорожнього руху, догляду за деревами та вирубки аварійних дерев.

«У мене є багато клієнтів, яким раніше доводилося використовувати підіймальні крани та харвестери для вирубки небезпечних дерев через складність операції. З 718 E я можу виконувати такі операції набагато більш економічно ефективно, безпечно і приємно для клієнта. Економія часу також відіграє важливу роль для моїх клієнтів, особливо коли доводиться перекривати дороги», – розповідає пан Мессінгшлагер.

«…найбільш дружній до довкілля варіант вирубки дерев»

Обмежений простір: завдяки мінімальній ширині 718 E можна використовувати на вузьких ділянках. Фото: Sandra Hartl/ SENNEBOGEN

Компанія Messingschlager виконала одну з перших робіт зі своїм новим 718 E в районі природної пам’ятки «Ліллахталь» у Франконії. Весною на пішохідній стежці стався нещасний випадок зі смертельним наслідком через падіння гілки. Велику кількість мертвих ясенів потрібно було прибрати якомога швидше. Операція ускладнювалася такими проблемами, як вузька туристична стежка, яка унеможливлювала використання інших машин, наприклад, харвестерів. «Особливо тут, у цій місцевості, ми повинні були вибрати найбільш дружній до довкілля варіант вирубки дерев. З шириною машини трохи менше 3,5 м разом з аутригерами, 718 E ледве помістився на вузькій пішохідній стежці. Щось інше для нас було б неможливим”, – зазначає Свен Мессінгшлагер.

Видалення сухостою в природоохоронній пам’ятці

Перевантажувач для догляду за деревами 718 E успішно здійснює вирубку ясенів, не порушуючи течії струмка. Фото: Sandra Hartl/ SENNEBOGEN

Поруч з туристичною стежкою вапняковими туфами тече струмок Лілах – тисячолітній водотік, який є домівкою для багатьох рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин. Щоб захистити пам’ятку природи, необхідно було обрати такий метод вирубки, який би уникав будь-якого контакту з водотоком або міг його змінити. Пан Мессінгшлагер пояснює, що використання канатно-трелювальної установки було б можливою, але більш неефективною альтернативою: «За допомогою канатно-трелювальної установки ми б ніколи не змогли залишити русло річки без будь-яких порушень. Крім того, операція була б дорожчою, а також більш небезпечною для наших співробітників. 718 E має необхідний виліт стріли, щоб ми могли зрізати дерева зі стежки і перекинути їх через струмок на інший бік».

Сандра Хартль, компанія SENNEBOGEN

Переклад редакції

Поширити статтю