На порядку денному – розмінування лісів!

104 Views
Фото: Держлісагентство

Т. в.о. Голови Держлісагентства Віктор Смаль провів зустріч із сертифікованим оператором протимінної діяльності в Україні – представниками данської гуманітарної організації DanChurchAid.

Під час зустрічі домовилися про:

– початок обстежень критичних ділянок на площі 1000 га у Миколаївській області;

– проведення тренінгу для працівників лісової галузі з візуальної ідентифікації вибухонебезпечних предметів та алгоритму дій при їх виявленні на базі Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

В наслідок російського вторгнення в Україну забрудненими вибухівкою вважаються ліси, у яких велися або ведуться активні бойові дії, які перебувають (перебували) в тимчасовій окупації та по яких були нанесені авіаційні та ракетні удари.

Сьогодні загальна площа лісів, яких торкнулася війна орієнтовно складає 3 млн га, це майже 30% всіх лісів України.

Лишається невивченою ситуація щодо забруднення лісів вибухонебезпечними предметами на площі 2,2 млн. гектарів.

Отже, протимінна діяльність наразі є одним з вкрай важливих елементів лісоуправління на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами, оскільки заміновані території є великою перешкодою для ведення сталого лісового господарства на них.

Варто зазначити, що для забезпечення безперебійної роботи підприємств галузі значні обсяги забруднених вубухонебезпечними предметами територій лісових насаджень потребують першочергового розмінування.

Тому, запускаємо пілотний проєкт в рамках співпраці на базі лісових господарств Миколаївської області.

З метою прискорення процесів з розмінування лісових насаджень та розблокування роботи підприємств галузі, як альтернативу підрозділам відповідних державних установ продовжуємо роботу в частині взаємодії з операторами протимінної діяльності, що пройшли сертифікацію в Україні, перелік яких розміщений на сайті Міністерства оборони України.

Джерело: Держлісагентство

Поширити статтю