10 квітня 2023 року у Львівській міській раді підписали статут громадської організації «Львівський меблевий кластер». Так підприємці меблевої галузі об’єдналися задля розвитку виробництва та збуту продукції, удосконалення процесу підготовки спеціалістів і розвитку суміжних напрямів промисловості.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
У підписанні статуту взяли участь 15 компаній меблевої галузі.
«Хочу, щоб сфера виробництва меблів вийшла на новий рівень у Львові та області. У мене є чітке розуміння того, що для розвитку львівської меблевої галузі учасники ринку повинні об’єднатися заради досягнення спільних цілей. Дуже важливо популяризувати Україну як виробника якісних і сучасних меблів, а не лише постачальника сировини.
Моя мета – допомогти кожному мебляреві, який створює свою унікальну продукцію, зробити її більш затребуваною як серед українського, так й іноземного споживача. Щоб була організація, де мебляр зможе знайти підтримку у всіх питаннях, пов’язаних з його діяльністю», – розповів виконавчий директор Львівського меблевого кластеру, засновник компанії ТзОВ «АДС Груп Україна» Андрій Манджала.
Як додав Андрій Манджала, учасники кластеру зацікавлені в розвитку дуальної форми здобуття професійної освіти, а відтак якісної підготовки спеціалістів. Це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал учні опановують у навчальному закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не лише закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва серед досвідчених фахівців.
«Львівський меблевий кластер – це підприємці-однодумці, які мають на меті спільно вносити зміни для розвитку меблевої галузі Львівщини», – зазначив голова наглядової ради ГО «Львівський меблевий кластер», засновник компанії Varenycia Group Андрій Варениця.
«Ми об’єднуємось, аби разом розвиватись і ставати сильнішими. У нашому регіоні багато чудових компаній, які здатні забезпечити меблями кожен офіс, садок, школу, установу, а також допомогти в облаштуванні територій, відкритих просторів вуличними меблями. Тепер охочим не обовʼязково шукати і підбирати меблі самостійно – можна звернутись до нас та отримати повноцінну консультацію і найкраще рішення. У кожного учасника кластеру є цінності, які нас усіх обʼєднують», – розповіла Оксана Страз, співзасновниця кластеру.
Водночас, як зазначає пресслужба ЛМР, управління економіки Львівської міської ради підтримує підприємців на всіх етапах їх діяльності.
«Ми декілька місяців супроводжували створення меблевого кластеру, проводили спільні зустрічі з метою популяризації галузі, відбулась велика меблева конференція. Спільно вдалось зрозуміти, що об’єднання, – це не про конкуренцію, а про можливості разом досягнути в рази більше.
Приємно, що у Львові створено новий кластер, учасниками якого є великі та малі місцеві компанії, соціальне підприємство, а також два підприємства, які переїхали сюди через війну. Це успішні підприємці, які прагнуть підняти меблеву галузь на новий рівень в Україні та за кордоном попри виклики сьогодення», – зазначила начальниця відділу ділових індустрій управління економіки ЛМР Галина Заяць.
Як повідомляє пресслужба ЛМР, з питаннями та пропозиціями до Львівського меблевого кластеру можна звертатись на електронну пошту: lviv.furniture.cluster@gmail.com. Телефон: 0671115509 (контактна особа Андрій Манджала).