У Польщі меблі на споживчому ринку дешевшають

176 Views
Фото ілюстраційне. Фото: radiopoznan.fm

Аналіз, проведений польською B+R Studio, яка професійно займається дослідженням меблевого ринку, показує, що ціни на меблі у Польщі на споживчому ринку з березня 2023 мають виразну тенденцію до зниження.

У B+R Studio пояснюють, що на початку 2021 року, реагуючи на поточну економічну ситуацію, пандемію Covid-19 та зростання інфляції, вирішили почати аналіз впливу цих подій на ціни меблів на споживчому ринку. Відтак з квітня 2021 року у рамках дослідження «Індекс цін на меблі» B+R Studio відстежує ціни на понад 500 товарів, поділених на 23 групи, із 12 найбільших мереж роздрібної торгівлі, які здійснюють онлайн-продажі (включаючи, наприклад, Ikea, Agata, BRW або Jysk).

Аналіз, проведений з початку дослідження (нагадаємо, квітень 2021 року) до лютого 2023 року, показав, що у Польщі ціни на меблі на споживчому ринку, за невеликими винятками, зумовленими сезонними акціями, щомісяця поступово зростали. Взявши за порівняльну основу дані за квітень 2021 року і порівнявши їх з даними, отриманими за лютий 2023 року,  B+R Studio визначило, що сукупне зростання цін на меблі склало в середньому аж 19,05%. Своєю чергою, порівняння даних лютого 2023 року з лютим 2022 року показало зростання цін на меблі на 11,59%.

Ця ситуація змінилася протягом наступних чотирьох місяців, тобто березня, квітня, травня та червня 2023 року. Зафіксоване падіння цін склало 0,48%, 0,30%, 0,18% і 0,96% відповідно. У результаті це призвело до явного зниження меблевої інфляції, яка після найбільшого падіння в червні склала 6,12%  у річному вимірі, що значно нижче інфляції ІСЦ (індексу споживчих цін).

Меблева інфляція у Польщі в 2023 році (попередній рік = 100%). Фото: B+R Studio

B+R Studio пояснює, що домінуючим чинником такого стану речей є, перш за все, поточна економічна криза, яка безпосередньо впливає на рішення споживачів. Висока вартість основних товарів, таких як продукти харчування, призвела до того, що багато людей були змушені відмовитися або відкласти покупку нових меблів на потім, адже коли сімейний бюджет обмежений, інвестиції в меблі можуть тимчасово відійти на другий план. Додатковим чинником, який обмежує купівлю меблів і наслідки якого були  особливо помітні в червні 2023 року, є початок сезону відпусток. У цей період багато людей спрямовують свої витрати на подорожі та відпочинок, що призводить до зменшення зацікавленості у купівлі меблів. Подібні сезонні фактори можуть вплинути на зниження попиту на меблі та змусити виробників і меблеві магазини знизити ціни.

Беручи до уваги все ще складну економічну ситуацію, зниження цін на меблі, зафіксоване протягом останніх місяців, можна вважати значним, і можливості для подальшого зниження, безумовно, невеликі, зазначають у B+R Studio. Триваючий сезон відпусток сприятиме стабілізації цін на поточному рівні. Після цього періоду можна очікувати, що ціни на меблі у Польщі знову почнуть зростати, але не так динамічно, як до березня 2023 року.

За матеріалами B+R Studio

Поширити статтю