Виробництво деревних плит в Європі впало майже на 8%

175 Views
Фото ілюстраційне. Фото: Dynea

Під час щорічних загальних зборів Європейської федерації виробників деревних плит (European Wood-based Panels Federation(EPF), які відбулися в Сантьяго-де-Компостела (Іспанія), були представлені підсумки роботи галузі за 2022 рік. Згідно з даними EPF, виробництво деревних плит у Європі впало у 2022 році на 7,8% порівняно з 2021 роком, а підсумкові показники наближаються до докризового рівня 2019 року

Фото: EPF

За даними EPF, у 2022 році виробництво деревних плит у європейських країнах склало 59,8 млн м3, що, як видно з таблиці, означає спад на 7,8% порівняно з 2021 роком. Це також на 0,4% менше, ніж у 2019 році.

Найбільше у європейських країнах у 2022 році, як, в принципі, і у 2021 році, виробляли ДСП – 32,1 млн м3 та 34,5 млн м3 відповідно, проте порівняно із виробництвом 2021 року виробництво ДСП у 2022 році впало на 6,9%.

Серед усіх видів деревних плит, виготовлених у 2022 році, найбільше скоротилося виробництво OSB (-10,7%) і MDF (-9,3%). Найменший спад зафіксували виробники фанери (-2,5%).

Як зазначають у EPF, 2022 рік характеризувався відносно сильним першим півріччям, але друге півріччя було гіршим у зв’язку із зниженням попиту клієнтів і падінням впевненості споживачів, що вплинуло на будівельний, меблевий ринки, ринок пакування та інші ринки.

Прогноз на 2023 рік залишається складним, але в довгостроковій перспективі можна очікувати стабільного та позитивного клімату для виробників деревних плит.

«Життєздатна EPF зараз потрібна як ніколи. З одного боку, плити на основі деревини пропонують ключові рішення для глобальної боротьби зі зміною клімату, яка є найважливішим соціально-економічним викликом нашого часу. З іншого боку, наша галузь знаходиться під загрозою: нам доводиться конкурувати за сировину з іншими, часто субсидованими, групами користувачів, регулювання та бюрократія продовжують зростати на всіх рівнях, і як енергоємна галузь із глобальною конкуренцією, ми особливо вразливі до нереалістичної енергетичної політики в кількох європейських країнах», – сказав Мартін Бреттенталер, генеральний директор SWISS KRONO GROUP, якого Генеральна асамблея EPF під час засідання одноголосно переобрала  головою правління федерації на наступний 2-річний термін.

Нагадуємо, EPF об’єднує членів з 30 країн і представляє виробників ДСП, MDF, OSB, ДВП і фанери. Річний оборот галузі деревних плит ЄС становить приблизно €25 млрд, що безпосередньо створює понад 100 тис. робочих місць.

Поширити статтю