ДП «ЛІАЦ» разом з ДП «Ліси України» починають пілотний проєкт, який унеможливить маніпуляції з товаро-транспортними накладними (ТТН).
Про це повідомив у Facebook в. о. Генерального директора ДП «Ліси України» Юрій Болоховець.
У своєму дописі керівник ДП «Ліси України» нагадав, що ТТН — це одні зі складових Єдиної державної системи електронного обліку деревини. ТТН – це документ, що дає право покупцю на перевезення партії деревини і в ньому мають зазначатись дата, обсяг деревини, дані водія та автомобіля, номера бирок.
Зазначається також, що інформація про ТТН є відкритою і будь-хто може знайти конкретну ТТН на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером документу або номером автомобіля та перевірити справжність документів у водія лісовозу.
«На жаль, у системі контролю ТТН існувала шпарина. Нечисті на руку співробітники лісгоспів теоретично могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини однакового обсягу. – написав Юрій Болоховець, – Вирішуємо проблему і додаємо у ТТН ще і фото завантажених на автомобіль колод. «Профіль» та «анфас». Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його майже неможливо. Відтепер маніпуляції з ТТН стають значно більш ризикованими. Поліція, або лісова охорона, або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото з ТТН з реальним виглядом колод у кузові автомобіля».
Як йдеться у дописі, пілотний проєкт запроваджений у декількох філіях. Перевіряється якість функціювання системи. Найближчим часом новий інструмент контролю має бути масштабований на всі філії ДП «Ліси України» та інших лісокористувачів.
Проте, як повідомив Юрій Болоховець, додавання фото — це лише перший етап. На другому всі лісовози мають бути обладнані GPS-трекерами.
«У нас з’явиться ще один інструмент, що дозволить в режимі онлайн контролювати та відслідковувати вивезення деревини з лісу. Зможемо виявляти зловживання навіть без залучення силових підрозділів, – зазначив керівник ДП «Ліси України», – Детінізація – один із важливих результатів реформи лісової галузі. Централізація управління нарешті відкрила можливість запровадити те, що вже давно успішно працює у наших колег із країн Балтії, Скандинавії, Польщі».