Україна та ЄС домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів

177 Views
Фото: Міндовкілля

Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Як зазначають у Міндовкіллі, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець разом з єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічусом із робочим візитом побували у селекційно-насіннєвому центрі на Житомирщині.

Центр побудований уже під час повномасштабного вторгнення і знаходиться буквально за 15 км від Білорусі. Як повідомляє Міндовкілля, єврокомісару показали роботу сучасної системи трирівневого відеонагляду за лісовими масивами та продемонстрували проміжні результати і плани реформування лісового господарства.

“4 млрд дерев у ЄС. Домовилися із паном Сінкявічусом об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Це вкотре доводить, що Україна – частина ЄС. Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в рамках якої передбачено висадити до 2030 року 3 млрд дерев, а також Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%”, – зазначив Руслан Стрілець.

За словами пана Сінкявічуса, лісогосподарські практики України під час активних бойових дій є показовими для Європи, оскільки Україна продовжує закладати ліси на деокупованих територіях там, де їх ущент спалили, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.

Єврокомісар висловив впевненість, що збройна агресія Росії не може бути перепоною для того, щоб будувати мости між Україною та ЄС, а навпаки – вона мотивує об’єднуватися ще більше.

Поширити статтю