Українські деревообробники знову скаржаться на митницю

36 Views
Фото: ГС "АДПУ"

Як повідомляє ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”, 11 березня 2024 року працівники вінницької митниці арештували при відправці партію вантажу деревообробного підприємства “ЕКО ЛІС+”. У документах зазначено, що продукція, а саме обрізні дошки, не відповідають коду товару. 

“Код товару по якому відправлялася дошка – 4407, митниця класифікувала його за кодом 4403. Згідно класифікатору це лісоматеріали без будь якої обробки. Проблема  наступна – в Україні діє мораторій на вивезення кругляка і саме до цього апелюють митники. Але до пиломатеріалів ця норма не діє, тому ми вчинили законно, дотримувались усіх встановлених правил і не порушували чинне законодавство. Ми маємо усі докази – документи, фото та відео фіксацію, але поки ніхто з працівників митниці не вступає з нами в діалог. Вилучений товар лежить просто неба на їх території”,  – пояснює директор підприємства ТОВ “ЕКО ЛІС +” Олег Волянський.

Повідомляється, що ТОВ “ЕКО ЛІС +” працює на українському ринку з 2018 року і протягом останніх 5 років процедуру замитнення проходило близько 600 разів й, за словами директора підприємства, раніше ніколи не виникало проблем і ніяких порушень із боку підприємства митники не виявляли

Окрім того, як зазначають в ГС “АДПУ”, за тиждень до виникнення проблеми машини із ідентичним вантажем без проблем пройшли усі митні перевірки і безперешкодно рухались по всій території України.

Ще більше увагу, на думку асоціації, привертають наступні моменти: 

  • сертифікат походження, який видається регіональним підрозділом Держлісагентства, вказує на код вантажу 4407; 
  • офіційний висновок Торгівельно-промислової палати – 4407. 

“Обидва органи уповноважені робити кваліфікаційний висновок щодо подібних питань. В свою чергу, у складі митниці немає підрозділу, який би мав у штаті експертів у цьому питанні. У випадку наявності будь-яких сумнівів митниця в обов’язковому порядку має залучати відповідних кваліфікованих працівників та на основі їх офіційних заключень правомочно робити якісь висновки”, – зазначив голова Асоціації деревообробних підприємств України Павло Васильєв.  

Внаслідок ситуації із вінницькою митницею “ЕКО ЛІС +” уже понесло суттєві фінансові втрати, кажуть в ГС “АДПУ”. Тож 21 березня асоціація направила до Вінницької митниці та Державної митної служби України запит на отримання публічної інформації, але станом на 30.03.2024 відповідь не отримала. Відтак в Асоціації деревообробних підприємств України збираються підготувати та направити запити до Міністерства фінансів України.

Нагадаємо, що першою про аналогічну проблему повідомила Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини на сайті ГО “Відкритий ліс”. В асоціації зазначили, що до них масово звертаються деревообробники, експортна продукція яких затримується на митниці. Відтак Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини направила листи-звернення заступнику керівника Офісу Президента України Ростиславу Шурмі, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, в. о. голови Державної митної служби України Сергію Звягінцеву та голові Державного агентства лісових ресурсів України Віктору Смалю із проханням вжити невідкладних заходів для забезпечення стабільності та продовження експортної діяльності українських експортерів продукції (документи опубліковано на сайті ГО “Відкритий ліс”).

Поширити статтю