44,5 млн євро – саме таким є загальний бюджет проєктів технічної допомоги, які реалізовуватимуться в Україні в межах Міжнародної кліматичної ініціативи.
Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України у Facebook.
Як йдеться у повідомленні, це будуть як нові проєкти, так і ті, що планувалося запустити до війни, або робота яких була тимчасово призупинена з початком бойових дій. Наразі їх діяльність переформатовано відповідно до нової реальності, в якій опинилася Україна.
Як повідомляють у Міндовкіллі, про ці екстрені ініціативи та поглиблення співпраці говорили у Берліні під час двосторонньої зустрічі української делегації на чолі з заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександром Краснолуцьким із представниками Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини, Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, безпеки ядерних реакторів та захисту прав споживачів Німеччини, Німецького товариства міжнародного співробітництва та Секретаріату ІКІ.
Як зазначено у дописі, німецькі проєкти МТД, зокрема, охоплюватимуть питання підтримки України у виконанні Паризької угоди та адаптації до наслідків зміни клімату в Чорноморському регіоні, створення системи торгівлі квотами на викиди, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління, формування політики низьких викидів, збереження старовікових лісів Карпат, підвищення спроможності України долати наслідки війни та інтегруватися до ЄС.
Крім того, йшлося про долучення України до кліматичного клубу, який наразі формують країни Євросоюзу.
Також, повідомляють у Міндовкіллі, уряд Німеччини готовий допомогти Україні з будівництвом реабілітаційних центрів для тварин, що постраждали від війни, та створенням екодуків, на кшталт тих, що збудовані у Європі. Такі реабілітаційні центри та інфраструктура вже передбачені у плані післявоєнного відновлення України, який неодноразово презентували на найвищому міжнародному політичному рівні.
У дописі зазначено, що говорили про план відновлення та нагальні проблеми і цього разу у Берліні у рамках ІКІ Воркшопу: Підтримка зеленої відбудови України за підтримки німецько-української співпраці у сфері клімату та біорізноманіття.
Олександр Краснолуцький зауважив: “Військові дії точаться і на природоохоронних територіях України. Війна впливає на унікальні види біорізноманіття. Тому питання побудови реабілітаційних центрів для тварин також є актуальним для нас. Адже розуміємо, що країна має дбати не лише про своїх громадян, а й піклуватися про збереження тваринного світу”.
Українська делегація розповіла про шкоду, завдану українському довкіллю внаслідок війни та наявні ризики.
“У такий важкий час, як сьогодні, ми не зупинили нашу роботу у жодній довкіллєвій політиці. Навпаки, посилили її, в тому числі, і щодо реформування системи моніторингу довкілля. Нам важливо зібрати всю інформацію про наші екосистеми та їх зміни. Парламент України вже схвалив у першому читанні відповідний законопроєкт, який повністю реформує цю діяльність для того, щоб якісно відслідковувати стан всіх складових – біорізноманття, води, атмосферного повітря в Україні тощо”, – розповіла директорка Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля Вікторія Киреєва.
За словами Олександра Краснолуцького, Україна прагне застосовувати найкращі практики, які є на сьогодні в Європі, для своєї відбудови та розвитку. І тому досвід Німеччини та інституційна допомога є вкрай важливими.
Також заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України подякував уряду Німеччини за ту безпрецендентну підтримку, яка надається нашій країні вже сьогодні.