ЄС та ПРООН організували форум високого рівня, присвячений збереженню та відновленню українських лісів

334 Views
Фото: Андрій Крепких / ПРООН в Україні

За результатами форуму учасники розробили проєкт резолюції, яку буде направлено до профільних державних установ.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Асоціацією професіоналів довкілля «ПАЕУ» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) 21–22 лютого 2023 року провели Міжрегіональний навчально-практичний форум «Ліси України: євроінтеграція, війна, зміни клімату та сучасні реформи».

Понад 150 учасників – представники законодавчої та виконавчої влади, громадських організацій, соціально відповідальних підприємств, провідні національні та міжнародні експерти, науковці та новатори – долучилися до заходу в м. Київ та онлайн.

Форум мав на меті напрацювання пропозицій щодо збереження та відновлення лісів, оцінку галузевої реформи в контексті війни, енергетичної кризи та відновлення економіки, популяризацію міжнародного досвіду та мережування фахівців галузі.

Виконувач обов’язків керівника відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Мартін Шрьодер зазначив, що через загарбницьку війну Росії екологічні збитки зростають у геометричній прогресії. «Для нас велика честь ініціювати широкий діалог щодо відновлення лісів України після військових дій і напередодні майбутньої інтеграції в європейську природну мережу, – додав він. – Цей форум заклав міцні підвалини для майбутнього міжрегіонального співробітництва та сталого партнерства у цій галузі».

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зауважив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну пошкодило майже третину українських лісів. «Маючи надійну підтримку з боку Європейського Союзу, ПРООН пишається тим, що розбудовує стратегічне партнерство з державними органами та провідними громадськими організаціями в екологічній сфері для спільної підтримки лісового сектору та популяризації найкращих рішень, – додав він. – Це непростий шлях, але ми щиро вдячні професійній спільноті за відданість».

Для довідки

Захід організовує ПРООН в партнерстві з Асоціацією професіоналів довкілля «ПАЕУ» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

ПРООН в Україні

Поширити статтю