Уряд схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року

193 Views

На засіданні 29 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.

У Державній стратегії управління лісами до 2035 року закріплено ключові цілі для вирішення наявних проблем діючої системи управління лісами, таких, як незбалансованість функцій, відсутність належного фінансування, наявність корупції та незаконних рубок, низький рівень довіри суспільства до лісівників, відсутність належної рекреаційної інфраструктури, та, як наслідок, не надто високий рівень відвідування лісів українцями.

Державна стратегія управління лісами передбачає, зокрема, запровадження ефективного управління лісами шляхом реформування діючої системи, забезпечення стійкості лісів до зміни клімату, проведення цифровізації галузі, розвиток рекреації, розвиток наукового потенціалу та створення належної системи підготовки фахівців.

У результаті виконання Стратегії очікується:

  • збільшення загального запасу лісів України не менше ніж до 2,5 млрд м3;
  • підвищення рівня абсорбції парникових газів лісами України до 75,6 млн т СО2;
  • оновлення деталізованих положень для не менше ніж 500 заказників;
  • будівництво та ремонт 7,5 тис. км лісових доріг;
  • оновлення парку протипожежної техніки на 100%.

Також очікується, що реалізація Стратегії дасть змогу збільшити кількість туристів, які щороку користуватимуться лісовою рекреаційною інфраструктурою, до 10 млн осіб. Окрім того, буде запроваджено відкриту електронну інформаційну систему у сфері управління лісами. Також передбачено створення сучасної матеріально-технічної бази науково-дослідних установ та системи підготовки кадрів для лісової галузі.

«Стратегія є реальним дороговказом для України як ефективно реформувати лісову галузь – з чіткими цілями та завданнями. Лише виконавши їх, ми зможемо забезпечити сталий розвиток лісового господарства, виконання лісами їх екологічної функції та збільшити частку лісового сектору у внутрішньому валовому продукті України», – зауважив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Він також відзначив, що потрібно працювати над збільшенням показника лісистості, і разом з тим, дати змогу галузі ефективно розвиватися.

Поширити статтю