В Ірландії побудують другу за висотою дерев’яну будівлю в Європі

151 Views

Архітектурна студія Urban Agency розширить існуючу будівлю старої фабрики в Дубліні і побудує 50-метрову станцію Dock Mill, яка стане однією з найвищих дерев’яних будівель в Європі. Будівництвом тринадцятиповерхової будівлі займеться девелоперська компанія Lioncor.

«Завдання полягає в тому, щоб спроектувати сучасну стійку і гнучку будівлю в дублінському« кремнієвому кварталі», – розповів співзасновник Urban Agency Максим Ларус. Щоб відповідати критеріям стійкості, в студії вибрали CLT-брус, який також застосовують на обмеженій площі ділянки і це також допоможе заощадити час.

Існуючий фасад Dock Mill і плити перекриття промислового заводу будуть підсиленіі відновлені. Потім буде додана прибудова з екологічно чистої деревини. «Дах треба буде знята, а локалізовані CLT-колони повинні бути вставлені в чотири кути існуючих плит перекриттів аж до першого поверху … Від першого поверху до рівня підвалу ці колони повинні розташовуватися на бетонних стінах по периметру», – додає Ларусс.

У новій дерев’яній вежі розмістяться офісні приміщення, а в уже існуючій фабриці – квартири. Його подвійний верхній поверх матиме зимовий сад. Скляний фасад з подвійними стінками обгортатиме всю конструкцію нової прибудови, яку студія позиціонує як «сучасний погляд на теплицю».

За словами Ларус, Urban Agency в даний час також працює над низкою інших великих проектів у сфері лісової промисловості: «В даний час ми працюємо над кількома проектами в Канаді, де дерев’яні будівлі дійсно набирають популярності, оскільки для цього було пом’якшено законодавство … Найбільшою проблемою завжди є місцеве регулювання, яке варіюється від країни до країни і навіть від штату або провінції, як в США і Канаді … Ми все ще намагаємося вирішити цю проблему в Ірландії, де дерев’яні будівлі все ще знаходяться на початковій стадії, але, сподіваюся, це закладе основу для більш сміливих дерев’яних будівель».

В результаті Dock Mill стане другою за величиною дерев’яною будівлею в Європі після 18-поверхової будівлі Mjøstårnet в Норвегії, створеної Voll Arkitekter.


    
Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь