Сушарка деревини з унікальною технологією генерування тепла

Група компаній «ICK Group» українсько-німецько-швейцарського походження з головним офісом у Києві. Вона розробляє й  виробляє в Україні  технологічне обладнання, запчастини й системи керування під  відомою торговою маркою GRANTECH для виробництва гранульованих продуктів. Зокрема пелет із деревних відходів. І сама ж на базі цього обладнання, маючи потужну інжинірингову команду,  проектує й споруджує «під ключ» пелетні заводи.

Для цієї статті із всього комплексу обладнання, необхідного для пелетовиробництва, ми вибрали сушильний комплекс ГТСК – з огляду  на його універсальність та унікальну технологію теплогенерації, яка в ньому застосовується й інформацію про яку ми отримали від  начальника відділу керування комплексними проектами компанії ICK Group» Вячеслава Власюка.

Повна автоматизація й цілковита безпечність сушильних комплексів ГТСК

Повністю автоматизований сушильний комплекс ГТСК призначений для просушування вологих відходів деревообробки з розміром фракції до пʼяти міліметрів і абсолютною вологістю до 60%. ГТСК мають широкий діапазон щодо продуктивності: від 0,75 до 8,5 т/год. сухого продукту. Вони забезпечують зниження абсолютної вологості сировини з 60% до 10%. Устаткування такого типу застосовується на підприємствах із вторинної переробки деревини або для переробки неділової деревини й призначене для видалення вологи з деревної сировини до необхідних показників згідно з вимогами технологічного виробництва деревоволокнистих плит, паливних гранул (пелет) або брикетів тощо.

У базовій комплектації сушильний комплекс ГТСК складається з: теплогенератора, камери змішування, секційної конвективної сушильної установки, системи підготовки палива, системи пневмотранспорту й димососа, елементів системи транспортування сировини. При розробці ГТСК фахівці компанії передбачили вирішення відразу декількох важливих експлуатаційних завдань: зробили сушарку пожежо- та вибухобезпечною, безаварійною в експлуатації,  простою в обслуговуванні, знизили її енерго- й металоємність, зробили зручною для транспортування. Всі комплекси ГТСК мають локальну систему керування, яка дозволяє експлуатувати обладнання комплексу в повністю автоматичному режимі. За необхідності її можна підʼєднати до загальної системи керування заводом. Сушильні комплекси ГТСК оснащені всім необхідним для роботи в автоматичному, безпечному, режимі: датчиками температури, тиску, пристроями для розпізнавання й гасіння іскор.

Переваги сушильного комплексу ГТСК:

  • інтенсивний теплообмін;
  • низькотемпературні режими, що дозволяють отримати висушений продукт світлого кольору;
  • низькі експлуатаційні витрати;
  • незначна кількість швидкозношуваних деталей;
  • відсутність колосникових системи завдяки вихровому способу спалювання;
  • відсутність додаткових витрат на використання спеціальних установок для транспортування;
  • зручність при виконання монтажних робіт.

 – І все ж – у чому унікальність цих сушарок деревної сировини? – цікавимося у представника компанії-виробника.

 – Вона у можливості використання для отримання теплової енергії  деревного палива з 10-15-відсотковим рівнем вологості, яке подрібнюється до пилоподібного стану й подається у вигляді пило-повітряної суміші в топку теплогенератора. Це дозволяє контролювати процес горіння, оперативно регулювати температуру й витрату палива в топці аналогічно тому, як це відбувається при спалюванні природного газу. Власне, такий метод використання біопалива є вигідною альтернативою використанню в якості палива газу та мазуту.

Така технологія є справді унікальною. Її впровадження дозволило застосувати систему теплогенерації, розроблену для ГТСК, у сушках різного призначення, зокрема камерних. А це вже показник універсальності такої технології. У них можна сушити ділову деревину після первинної обробки та розпилювання сумішшю топкових газів і повітря з навколишнього середовища. Цей метод використовується в обладнанні нового типу – теплогенеруючих комплексах ГТКТ, про які мова піде далі. На основі цього методу були розроблені і впроваджені технології та обладнання для сушіння шпону, дошки, бруса після розпилювання. Даний метод сушіння впроваджений і в тунельно-конвеєрних сушильних камерах.

Вигоди від оснащення сушарок теплогенератором ТГ

Для зниження витрат на сушіння різних матеріалів група компаній «ICK Group» пропонує цілий ряд послуг із проектування «з нуля» або переведення вже існуючого сушильного обладнання на використання теплогенеруючих комплексів ГТКТ ТМ «GRANTECH» потужністю від 0,5 до 8 МВт, які використовують тверде біопаливо для отримання тепла.

Теплогенеруючі комплекси ГТКТ мають високий ККД (до 97%), високі експлуатаційні характеристики, низьке енергоспоживання; відповідають діючим екологічним, санітарним нормам і нормам безпеки.

Переведення камерних і тунельних сушильних установок на використання в якості джерела енергії біопалива дозволить підприємству бути енергонезалежним. При цьому виробництво теплової енергії з альтернативних і поновлюваних джерел є інвестиційно привабливим завдяки значній рентабельності.

Експлуатація камерного або тунельного сушильного комплексу з теплогенератором ТГ на біопаливі (відходи деревини, паливні тріски, пелети, брикети, тирса) дозволить знизити собівартість теплової енергії в середньому на 40-55%. Термін окупності проєкту, в залежності від потужності, становитиме  в середньому 0,5-1,2 року.

– ГТКТ, – ще раз уточнює Вячеслав Власюк, – входить до складу сушильного комплексу ГТСК як виробник теплоенергії для сушильної установки, отже є його важливою складовою. Але теплогенеруючі комплекси ГТКТ здатні забезпечувати тепловою енергією, як уже зазначалося, й інші сушильні установки, комплекси та інші типи теплотехнічного обладнання. Втім, можуть застосовуватися й окремо, для генерування тепла для інших потреб, приміром, для обігрівання промислових і побутових приміщень. З огляду на їхню високу ефективність «ICK Group» не тільки оснащує ними свої сушильні комплекси, а й пропонує модернізацію інших, вже діючих  сушильних комплексів, власники яких готові перейти на використання біопалива для отримання тепла, розуміючи очевидну вигоду від того.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь