В Україні видано перший е-Сертифікат про походження деревини

66 Views
Фото: Держлісагентство

В Україні видано перший е-Сертифікат про походження деревини.

Про це повідомили у Держлісагентстві. Зазначається, що це головний документ, який потрібен експортеру для перетину кордону.

Як інформують у Держлісагентстві, тепер бізнесу для отримання Сертифікату та підтвердження легальності деревини не потрібно фізично подавати заяву та документи на оформлення, а потім забирати Сертифікат в паперовому вигляді. Нова система унеможливлює зловживання з фальсифікацією дозвільних документів та дозволяє повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт.

Щоб отримати е-Сертифікат, заявнику потрібно:

– пройти ідентифікацію та автентифікацію з використанням електронного підпису у Єдиній екологічній платформі «ЕкоСистема»;

– надіслати заяву разом з копіями відповідних документів;

– отримати Сертифікат в електронній формі.

Покрокова інструкція, як отримати послугу, – за посиланням.

У Держлісагентсві повідомляють, що е-Сертифікат є одним із головних елементів в рамках реалізації комплексної цифровізації лісової галузі України, над якою працює команда фахівців Держлісагентства, та замикає цифровий ланцюг прослідковуваності деревини від її заготівлі до реалізації (е-лісорубний квиток > е-ТТН > ЕОД > е-Сертифікат). Тепер система автоматично перевірятиме легальність та походження первинних документів, а при видачі паперових сертифікатів це було неможливо.

Поширити статтю