В Україні збільшилася площа сертифікованих лісів

55 Views
Фото: НЛТУ України

Незважаючи на призупинення дії сертифікатів у зонах військового конфлікту, сертифікована площа українських лісів не скоротилася, а навіть зросла на 14,5 % завдяки розширенню дії сертифікатів в рамках об’єднаних лісогосподарських підприємств на територію, яка не була охоплена вимогами FSC національного стандарту. Так, на початок 2024 року 96 філій ДП «Ліси України» мали статус FSC-сертифікованих. Загальна площа сертифікованих лісів склала 4,65 млн га, що на 0,59 млн га більше, ніж минулого року.

Про це повідомили у Держлісагентстві.

У відомстві зауважили, що військова агресія рф проти України загострила наявні виклики забезпечення сталого лісогосподарювання, ускладнюючи функціонування лісового сектору та збільшуючи ризики цілісності системи FSC.

У Держлісагенстві розповіли, що збереження FSC сертифікації стало можливим завдяки активній позиції як міжнародних членів FSC від України, так і усіх учасників системи. А внесені комплексні зміни до нормативної бази FSC відповідно рішення стосовно України дають змогу і надалі забезпечувати відповідальне лісогосподарювання на територіях, не зачеплених військовим конфліктом, а також зберігати цілісності ланцюгів постачання продукції.

Фокус уваги на мобілізацію підтримки відповідального ведення лісового господарства за умов воєнного і післявоєнного періоду зумовив започаткування проєкту щодо розроблення національних індикаторів по виключенню територій зі сфери сертифікації. За визнанням зацікавлених сторін, які представляють баланс екологічних, соціальних і економічних інтересів, це має стати дієвим рішенням для тієї частини території України, на якій неможливо забезпечити дотримання вимог FSC національного стандарту через забруднення вибухонебезпечними предметами.

Окрім того, станом на 01 січня 2024 року в Україні п’ять філій державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», які мали статус FSC-сертифікації були додатково сертифіковані за системою PEFC (на площі 181,3 тис. га).

Також у Держлісагенстві поінформували, що ще до повномасштабного вторгнення робоча група з розробки стандарту лісоуправління розпочала роботу над стандартом для плантацій та насаджень поза лісом. В умовах екоциду, спричиненого російською агресією, коли спалені чи знищені великі площі лісів, важливо відновлювати деревні насадження на усіх можливих площах та з усіма можливими функціями: полезахисні смуги, енергетичні плантації, самосійні ліси, зелені насадження у містах. Також важливо, щоб власники цих насаджень мали можливість отримувати відшкодування за надані екосистемні послуги, зокрема і завдяки сертифікації. Тому робота над розробкою стандарту продовжується і в умовах воєнного стану.

Поширити статтю