Відбувся FSC вебінар щодо лісової сертифікації за умов воєнного стану та реформування

211 Views
Фото: FSC Україна

Обговорення ситуації щодо FSC лісової сертифікації та її збереження за умов воєнного стану та проведення лісової реформи було основною темою вебінару, організованого 27 грудня 2022 року FSC Україна.

FSC сертифікація в Україні натепер, за висловом багатьох представників лісового сектору, є не лише незалежним підтвердженням відповідальності джерел походження деревини для бізнесу, але й визначальним чинником його присутності на західних ринках, конкурентоспроможності і виживання за цих складних умов.

Вебінар FSC Україна саме був орієнтований на утримувачів сертифікатів системи ведення лісового господарства та ланцюга постачання. Адже сучасні виклики та існуючі ризики потребували неординарних рішень від FSC Міжнародного та заходів з їх мінімізації від утримувачів сертифікатів та органів сертифікації.

Учасники заходу дізналися про рішення FSC Міжнародного щодо збереження лісової сертифікації та сприяння утримувачам сертифікатів у забезпеченні вимог FSC. Так, запроваджені у березні 2022 року зміни в нормативній базі FSC, що зумовлюють більшу гнучкість у сертифікаційному оцінюванні, продовжили дію до 30 червня 2023 року. Окрім цього новий відступ FSC-DER-2022-016 відтермінував завершення перехідного періоду щодо стандарту FSC-STD-40-004 V3-1 до 30 квітня 2023 року. Детальніше про все це можна дізнатися тут.

Утримувачі сертифікатів системи ведення лісового господарства, територія яких потрапляє в зону збройного конфлікту, зокрема, забруднена вибухонебезпечними предметами, дізналися про нову інтерпретацію щодо застосування FSC політики виключення (FSC-POL-20-003). Цей документ відкриває можливості збереження сертифікації як із вилученням забруднених територій зі сфери дії сертифікату, так і без нього, але за умови ретельного дотримання визначених вимог.

Найбільш акцентовано під час вебінару на можливостях набуття FSC-сертифікованого статусу філіями новоствореного ДП «Ліси України» та відповідно на забезпеченні неперервності постачання FSC-сертифікованої лісопродукції. Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець в цьому контексті наголосив на обраній моделі сертифікації, згідно з якою саме філії в складі єдиного ДП «Ліси України» мають стати індивідуальними утримувачами сертифікатів. Генеральний директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур розповів про особливості набуття прав і повноважень у здійсненні господарської діяльності філіями, а також про вжиті кроки задля налагодження комунікації між філіями та органами сертифікації. Представники органів сертифікації наголосили на важливості якісного оцінювання на рівні філій очікуваних змін у системі менеджменту відповідно до FSC національного стандарту. Така самооцінка має бути складовою ризик орієнтованого підходу, який органи сертифікації застосовуватимуть до сертифікації філій.

На завершення вебінару директор FSC Україна Павло Кравець зазначив: “Низка ухвалених FSC рішень з урахуванням екстраординарних умов в Україні сприяли збереженню сертифікації в країні та можливостям утримувачів сертифікатів надалі відповідально господарювати, демонструючи прихильність цінностям FSC. Важливо, що глобальний масштаб організації дозволяє застосовувати процедури сертифікації незалежно від обраної операційної моделі суб’єкту господарювання. Ми і надалі підтримуватимемо наших утримувачів сертифікатів з метою забезпечення цілісності системи та реалізації місії FSC”.

Презентаційні матеріали, що були преставлені під час вебінару, доступні на сайті FSC Україна.

Джерело: FSC Україна

Поширити статтю