Меблі-трансформери для невеликих житлових приміщень

427 Views
Фото: IKEA

Шведський гігант IKEA розробляє багатофункціональні меблі-трансформери, здатні змінювати своє функціональне призначення залежно від потреб користувача. Деякі з рішень планується почати продавати в невеликих обсягах у 2023 році на двох ринках IKEA: у Польщі та Гонконзі. Залежно від результатів пілотного проєкту IKEA розглядає можливість зробити асортимент доступним у всьому світі.

До розробки нових меблів-трансформерів IKEA спонукало те, що світ стає все більш урбаністичним і, відповідно, щоб задовільнити незмінні потреби споживачів в умовах, які значно змінилися, потрібні нові рішення. Якщо у 1960 році лише 34% населення світу проживало в містах, то у 2020 році міське населення перевищило 56% і продовжує швидко зростати. Оскільки урбанізація зростає, життєвий простір скорочується. Проте людські потреби залишаються незмінними, зазначають в IKEA, – кожному потрібне місце, де можна спати, їсти, готувати, відпочивати, розважатися, а віднедавна індивідуальне  помешкання почало виконувати ще й функції робочого місця.

Дослідження IKEA показують зростаючу потребу в рішеннях, які дають змогу гнучко використовувати житловий простір, щоб кімнату чи навіть предмет меблів можна використовувати для різних видів діяльності . При цьому люди прагнуть зробити своє житло виразним, хочуть відобразити свій стиль життя і мріють оточити себе тим, що їм подобається, навіть в умовах обмеженого простору.

Власне, щоб задовольнити ці потреби, IKEA й розробляє багатофункціональні меблі, які можна трансформовувати та пристосовувати до різних видів діяльності та настрою протягом дня в одному просторі. Важливою особливістю цих рішень є їх універсальність.

Одним із представлених  на сьогодні рішень є розкладне ліжко, яке можна перетворити на робочий стіл. Окрім того, у рішенні передбачені ніші для зберігання речей під столом, всередині ліжка та полиці. Цей продукт меблів дає змогу швидко персоналізувати простір для роботи, навчання та сну.

Поширити статтю