Відновлення лісових насаджень, принаймні до довоєнного рівня, може зайняти понад пів століття

76 Views
Фото: ГО “ЛІіС”

19 вересня 2023 року в Media Center Ukraine відбулася панельна дискусія на тему “Як війна і незаконна вирубка змінила становище лісів в Україні” за участю експертів ГО “ЛІіС”.

Про це повідомляють у самій ГО “Лісові ініціативи і суспільство”.

Як інформує ГО “ЛІіС”, під час панельної дискусії її учасники говорили про результати аналізу втрат природних, зокрема лісових, ресурсів внаслідок воєнних дій на території України; про те, як змінилася тактика чорних лісорубів та чи існує співпраця громадськості із правоохоронцями під час виявлення й розслідування незаконних рубок у часі війни; а також про перспективи та ризики реформи управління лісовим господарством.

“За підсумками 2022 року Україна втратила внаслідок війни майже 18 тис. гектарів лісу. Підрахунок та оцінка завданих росіянами збитків триває. Ми ведемо фіксацію та ділимося своєю інформацією із центральними органами влади та правоохоронцями. Впродовж минулого року відкрито близько пів тисячі кримінальних справ. Стільки ж кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконною вирубкою лісів, відкрито від початку 2023. Вкрадена деревина йде як на військові потреби окупантів, так і може вивозитися до країни агресора”, – розповів засновник та виконавчий директор ГО “Лісові ініціативи і суспільство” Дмитро Карабчук.

Найбільші втрати стосуються лісів сходу та півдня країни. Йдеться про пожежі, підпали й замінування.

Згідно з аналізом, проведеним ГО “ЛІіС”, на окупованих територіях тільки станом на кінець минулого року знищено понад 5 тисяч гектарів лісів. На деокупованих територіях – понад 11 тисяч га лісу. А відновлення лісових насаджень, принаймні до довоєнного рівня, як повідомляє ГО “ЛІіС”, може зайняти понад пів століття.

Поширити статтю