Впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у лісовому секторі України»

44 Views
Фото: Держлісагентство

У Держлісагентстві відбувся семінар за участі представників Міністерства цифрової трансформації України, Держлісагентства та фахівців ДП «Ліси України».

Про це повідомили у Держлісагенстві.

Зазначається, що захід провели в рамках Тижня Відкритого Уряду і він був спрямований на поглиблене дослідження концепції відкритих даних і технічних аспектів опрацювання даних.

Загалом, згідно повідомлення Держлісагентства, у змішаному форматі до семінару долучилося близько півтори сотні лісівників, які працюють з відкритими даними по всій країні.

Спікер Яніна Любива, експертка з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України, представила «чекліст» відкритих даних та провела інтенсив з відкритих даних для розпорядників, під час якого у форматі діалогу говорили про основні аспекти та норми Законодавства щодо оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних. Зокрема, йшлося про те, що таке відкриті дані, політику відкритих даних в Україні, міжнародну хартію відкритих даних, принципи відкритих даних, відкритість за замовчуванням (open by default), оперативність, доступність, інтероперабельність та постійну застосовуваність відкритих даних та про те, як підготувати відкриті дані до оприлюднення (приведення до машиночитного формату, приклади зі структурування та форматування даних).

У блоці «Практичні демонстрації та обговорення» фахівчиня Держлісагентства з відкритих даних Марія Калашникова ознайомила присутніх з процесом опрацювання даних на прикладі структурованих наборів даних та можливими викликами у цьому процесі.

Як інформують у Держлісагентстві, семінар був спрямований на поглиблене розуміння важливості відкритості та технічних аспектів цифрової трансформації, а також, отримання практичних навиків для успішної реалізації проєктів з впровадження відкритих даних.

Довідково: Партнерство «Відкритий Уряд» – це багатостороння міжнародна ініціатива, що покликана об’єднати зусилля для створення позитивних змін у житті громадян. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Сполученого Королівства Великобританії. Наразі до Ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна доєдналася до Ініціативи у 2011 році.

Поширити статтю