Вибираємо дискову пилку

Tags: 222 Views

В умілих руках цей інструмент здатний творити чудеса. Він може працювати і по деревині, і по пластику, і по ДВП, і по ДСП, і по фанері, втім, як і по деяких видах металу.

Дискові пилки можна вважати майже ідеальним інструментом, якщо необхідно зробити точний похилий або поздовжній різ. Завдяки застосуванню різних пилкових полотен, можна ефективно і якісно працювати з деревиною, ДСП, ДВП, OSB, фанерою, тонким пластиком і деякими видами металів. Відразу варто відзначити, що для дискових пилок сталь і чорний метал «не по зубах».

Дискова пилка оснащена електродвигуном, потужність якого може становити від 0,55 до 2,2 кВт. Таку значну різницю можна пояснити різноманітними функціональними можливостями представлених на ринку моделей. Від потужності електродвигуна не в останню чергу залежить застосування пилкового полотна великого розміру, а це визначає максимальну товщину оброблюваного інструментом матеріалу. Крім того, потужна пилка може швидше справлятися з поставленим завданням.

Пилкове полотно кріпиться на вал електродвигуна. Механізм кріплення у дискових пилок різних виробників практично нічим не відрізняється. Тому при виборі потрібного полотна слід враховувати в першу чергу діаметр посадкового отвору і максимальний зовнішній діаметр, на який розрахована пилка.

Електродвигун дискової пилки кріпиться до опорної плити за допомогою спеціального механізму. Він дозволяє розрізати листовий матеріал під різним кутом нахилу. За допомогою цього ж механізму можна змінювати глибину різання. До речі, ця величина є досить важливою характеристикою. Виробник, як правило, вказує максимальну глибину різання при роботі під кутом до поверхні 45° і 90°. Якість різання залежить багато в чому від форми зубів пилкового полотна і їх кількості, а також виду матеріалу, швидкості проходу, числа обертів двигуна і кута входу полотна.

Для захисту від травм усі дискові пилки оснащені маятникових кожухом. Перед початком різання пилка підводиться до заготовки і кожух сам плавно відводиться назад. Як тільки різання завершується він повертається у вихідне положення. В продовження теми безпеки варто сказати і про механізм захисту від випадкового ввімкнення. Для пуску електродвигуна необхідно натиснути дві кнопки в певній послідовності. Якщо відпустити кнопку «Пуск», то робота пилки негайно припиниться.

Пилкове полотно залежно від моделі дискової пилки обертається з високою швидкістю (до 5000 оборотів в хвилину). Різний матеріал вимагає різної швидкості обертання полотна. Намагайтеся вибрати інструмент, в якому є функція регулювання цього параметра. А щоб унеможливити ривки під час старту, придбайте пилку з системою м’якого пуску електродвигуна.

Поширити статтю