Виробники паливних брикетів можуть вигідно придбати сировину на ліцензованих товарних біржах

168 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Wood.ua

Біопаливо набуває все більшого попиту у використанні, як у промислових підприємств, ТЕС, так і у побутових споживачів. Особливо це питання набуває актуальності з початком опалювального сезону. Біологічне пальне відносно дешеве й ефективне. Його виготовляють з різних видів біомаси, зокрема з побічних продуктів лісової та деревообробної промисловості.

Про це пише Gazeta.ua.

Сьогодні найпопулярнішим є виготовлення паливних брикетів з дерева. Таке паливо може бути виготовлене з кусків дощок, трісок, тирси й т.п. І якщо раніше виробники купували сировину для виробництва переважно за прямими контрактами, що не гарантувало її справжню ціну, якість та надійність постачання, то тепер пиломатеріали, а саме сировину для виготовлення паливних брикетів, можна придбати на ліцензованих товарних біржах. Це є європейською практикою.

В асортименті виставленого на торги пиломатеріалу є: тріска, тирса, дров’яні відходи, обапіл та інша сировина.

Біржова торгівля має велику кількість переваг у порівнянні з прямими контрактами, адже торги на електронних торговельних майданчиках завжди відкриті, прозорі, доступні кожному й конкурентні, тому формують справжню ринкову ціну на ресурс. Також біржі слідкують, щоб покупець отримав товар саме з такими параметрами, які вказані у лотах.

Одним з вдалих прикладів реалізації сировини виробникам може слугувати Українська універсальна біржа, яка доволі успішно реалізує пиломатеріали.

Що стосується реалізації сировини для виробництва паливних брикетів, то за 9 місяців поточного року було реалізовано: 119,726 тис. куб. м тріски технологічної; 10,394 тис. куб. м обапола; 6,370 тис. куб. м тирси; 0,510 тис. куб. м дров’яних відходів та інше.

Всього ж, за 9 місяців 2023 року на УУБ було проведено 1 262 торгів даним ресурсом з 551 учасником. Було реалізовано 599,867 тис. куб. м сировини на понад 2 млрд 121,6 млн грн.

Попит мали пиломатеріали з таких порід, як сосна 42% у загальній структурі продажів, дуб, 17,71%, хвойні 11,66% та твердолистяні 9,55% відповідно.

Найбільші об’єми продажів відбулись у Чернівецькій, Житомирській, Сумській, Волинській та Чернігівській областях.

Участь у біржових торгах може взяти кожен. Спеціалісти УУБ супроводжують учасників на всіх етапах – від реєстрації до відвантаження придбаного ресурсу. Докладніше про розклад торгів та умови участі за посиланням.

Джерело: Gazeta.ua

Поширити статтю