WALTER, який не тільки розпилює кругляк, й створює комплекс обладнання та устаткування для лісопиляльного бізнесу

Із запровадженням мораторію на експорт необробленої деревини як ніколи гостро постало питання первинної переробки лісоматеріалів. Чи достатньо на підприємствах Держлісагенства та інших форм власності виробничих потужностей для розпилювання заготовленої деревини?

ТОВ «МВМ-Київ» вже близько 15 років працює на ринку України та постачає на деревообробні підприємства сучасне промислове обладнання, інструмент, сушильні камери та лісопильну техніку провідних виробників. Діяльність компанії спрямована на розвиток деревообробної галузі України завдяки впровадженню високоефективного й якісного обладнання широкого спектра, наданню інжинірингових і сервісних послуг деревообробним виробництвам і розробці концепції модернізації наявних.

Партнерами компанії «МВМ-Київ» є фірми WALTER (Польща), MEBOR (Словенія), LUKA (Польща), BALJER & ZEMBROD (Німеччина), STORI MANTEL (Чехія), SOLIDEA (Італія), REIGNMAC (Китай), YONGQIANG (Китай) тощо.

За результатами діяльності в 2015 році ТОВ «МВМ-Київ» у загальнодержавному рейтингу підприємств України у сфері зовнішньоекономічної діяльності IMPORT EXPORT AWARD належить до десятки лідерів галузі в групі товарів обладнання та інструмент, зокрема посіло друге місце в групі товарів – верстати для деревообробки.

Особливо хочеться виділити фірму WALTER, яка за останні роки досягла значного прогресу у виробництві високотехнологічного обладнання – надійного, довговічного, точного, що має просту конструкцію та високу продуктивність, а також доступну для багатьох ціну. Нині компанія WALTER є однією з найбільших у Польщі серед виробників деревообробного обладнання, продукція її визнана в європейських країнах. Динамічний розвиток і постійна модернізація технології виробництва дали змогу компанії розширити з 2007 року сферу діяльності і налагодити виробництво дискових пилок і систем вентиляції. Все обладнання, що виходить із цехів WALTER, розроблене власним конструкторським відділом на основі новітніх технологій, має європейський сертифікат безпеки продукції.

Компанію WALTER заснував у 1992 році Владислав Хробак у селищі Пустини на південному сході Польщі. На тогочасному деревообробному ринку Польщі був великий попит на фінансово привабливе, якісне та надійне європейське обладнання та устаткування для лісопиляння. Задовольнити цю потребу і випускати саме таке обладнання і взялася фірма WALTER. Продумані конструкції та високотехнологічне виробництво обладнання стало основою розвитку компанії. Збільшення кількості замовлень та необхідність забезпечити конкретні потреби клієнтів з одночасним дотриманням найсуворіших технологічних стандартів сприяє постійному професійному вдосконаленню персоналу та розширенню виробничої бази компанії.

З кожним роком компанія WALTER зростає. Якщо на час її заснування кількість персоналу сягала двадцяти осіб, то нині в штаті компанії налічується понад сто шістдесят працівників. Кожній одиниці обладнання, випущеній компанією і розробленій власним конструкторським бюро, тут приділяють максимум уваги. Це підприємство закінченого циклу, де виробництво відбувається поетапно: виготовлення станин, обробка основних деталей, складання, випробування, налаштування та здавання в експлуатацію.

WALTER не обмежується виробництвом окремих верстатів і вже давно випускає комплексні лісопильні лінії. За успішну діяльність у цьому напрямку компанія отримала атестацію і сертифікати Європейського Союзу на всю лінійку виготовлюваної продукції.

Компанія WALTER створила одне із найсучасніших виробництв деталей для власних верстатів з найвищим технологічним оснащенням. З 2007 року на заводі налагоджене виробництво дискових пилок для їхніх верстатів, котрі не поступають за якістю лідерам світового ринку. Всі ці пилки, як і верстати, мають європейський сертифікат якості, а також регулярно проходять тестові випробування. Нині завод виробляє близько семи тисяч пилок на місяць.

Парк металообробного обладнання на виробництві WALTER є одним із найбільш інноваційних. Майже всі етапи обробки металу тут виконують на високоточних і технологічних верстатах виробництва японської компанії MAZAK, лідера на світовому ринку металорізального обладнання. Компанія WALTER має в своєму арсеналі автоматизований комплекс у складі двох високоточних лазерних центрів, автоматизованого складу заготовок і портального маніпулятора-завантажувача. Комплекс унеможлює вплив так званого людського фактору на якість кінцевої продукції. З точністю до 1–2 мікрона на ньому виробляють як елементи верстатів, так і заготовки для круглих пилок з практично нульовим браком продукції. Подальшу обробку деталей верстатів виконують на високоточних фрезерних і токарних центрах того ж японського концерну MAZAK. Точність обробки деталей на них ще досконаліша – менше 1 мікрона.

Високоточні верстати виробництва японської компанії MAZAKПроцес складання і зварювання деталей верстатів тут здійснюють на найточніших на світі німецьких складально-зварювальних столах Siegmund. Важка і міцна конструкція столів, що проходять обов’язкову термічну нормалізацію і мають величезний запас міцності, гарантує відсутність викривлення корпусних виробів. Після зварювання кожен шов ретельним чином зачищають і вже готовий корпус верстата відправляють на подальшу обробку. Перед фарбуванням основу верстата піддають піскоструминній обробці – це дає змогу повністю очистити поверхню металу від корозії та іржі та покращити її адгезію з фарбувальним шаром. Для цих потреб на території підприємства встановлена спеціальна камера європейського виробництва.

Після піскоструминної камери оброблений корпус верстата і ретельно підготовані деталі потрапляють у сучасні європейські камери порошкового фарбування. В одній камері відбувається нанесення порошку, а в іншій спікання порошкової фарби. При високій стабільній температурі починається рівномірна адгезія лакофарбового покриття з металом, що гарантує багаторічну експлуатацію обладнання навіть у несприятливих умовах лісопильних виробництв без погіршення зовнішнього вигляду та без корозії. Додаткову перевагу покриттю надають порошкові фарби відомих європейських марок.

Після етапу фарбування та сушіння відбувається складання вузлів і електрооснащення верстатів – при цьому використовують лише європейські комплектуючі. Завершальним і обов’язковим є етап випробування всіх верстатів перед тим, як їх відправлять клієнтові. З 2015 року виробничих масштабів компанії WALTER вистачає, щоб виробити, запустити і перевірити в роботі не лише окремі верстати, а й комплексні лісопильні лінії. Вже багато років на базі компанії функціонує власне лісопильне виробництво. Обкатування верстатів на власному підприємстві дає змогу постійно вдосконалювати обладнання, а будь-хто з клієнтів може сам побачити практично всі моделі верстатів, що їх виробляє компанія WALTER.

Комплексні лісопильні лініїГарантовану підтримку деревообробникам в експлуатації досконалого обладнання й інструменту компанії WALTER в Україні надає ТОВ «МВМ-Київ».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь