Компанію «А-ЛАП» добре знають на українському ринку, адже вона працює у нашій країні вже 12 років, а в Європі стаж її роботи ще більший – 30 років. Однак тривалість роботи – це не основний показник діяльності підприємства. Крім виготовлення та продажу якісних стрічкових пил, ТОВ «А-ЛАП» надає сервісне обслуговування пил та за допомогою спеціальних пристроїв, розроблених фахівцями компанії, всіляко намагається покращити продуктивність та економічну ефективність деревообробних підприємств. А нещодавно у компанії з’явився новий напрям діяльності – ТОВ «А-ЛАП» розпочало реалізацію дискових пил для розпилювання деревини великого діаметра французької компанії «ONCI».
Ринок змінюється
«Український ринок деревообробки змінюється: відбувається збільшення великих деревообробних підприємств і зменшення малих, – вважає власник ТОВ «А-ЛАП» Янош Урбан. – І це призводить до того, що великі підприємства змушені працювати на сучаснішому обладнанні і, відповідно, є продуктивнішими, ніж ті, хто працює на застарілому. Людський ресурс вже і в Україні не дешевий, часто його не вистачає, тому підприємства змушені встановлювати автоматизоване обладнання, а не кілька маленьких верстатів. Протягом останнього часу ми спостерігаємо і чуємо від наших клієнтів, що вартість деревини, яку вони обробляють, постійно зростає і дедалі важче забезпечити нею підприємство, тому перед усіма лісопиляльними підприємствами постає проблема якісної обробки деревини. Відтак наше завдання – виготовляти максимально якісний інструмент, а саме стрічкові пили. Ми ставимо собі за мету те, щоб деревообробне підприємство працювало економічно ефективно, оскільки тоді воно працює довго без простоїв у роботі. Політика наша така – ми не хочемо продавати багато інструменту, а прагнемо щоб деревообробне підприємство максимально ефективно його використовувало і витрачало на нього менше коштів. І нам здається, що ми рухаємося у правильному напрямку, тому що наші виробничі площі за останній період довелося збільшити удвічі».
Для того, щоб інструмент компанії «А-ЛАП» міг ефективно працювати на деревообробних підприємствах, недостатньо тільки якісної підготовки пил, важливий також хороший технічний стан підприємств, обладнання, на якому цей інструмент працюватиме.
У компанії завжди прагнуть допомагати своїм клієнтам професійними порадами для ефективнішої роботи, покращення якості їхньої продукції та підвищення продуктивності.
Ще кращий контроль якості підготовки стрічкових пил
«Для того, щоб допомогти деревообробникам працювати краще, ми прагнемо збільшити ресурс наших стрічкових пил між їхніми сервісами, підвищуючи продуктивність самого деревообробного верстата пилорами і в той же час поліпшуючи якість переробленої деревини, – продовжує розмову пан Урбан. – Щоб це все забезпечити, торік ми закупили на своє виробництво повністю автоматичний високоякісний швейцарський верстат для вальцювання і вирівнювання стрічкових пил, який дає нам змогу виготовляти стрічкові пили ще кращого рівня. Окрім того, що цей верстат може в автоматичному режимі сам виконувати свою роботу, на ньому можна проконтролювати, наскільки підготовлена у відсотковому відношенні стрічкова пила, адже водночас наші робітники здійснюють такі роботи на ручних верстатах у ручному режимі. Тобто новий верстат забезпечує додатковий контроль якості підготовки нашими працівниками інструменту компанії «А-ЛАП».
При цьому пан Янош зазначає, що пилу можна однаково якісно підготувати і в повністю автоматичному режимі на новому верстаті, і вручну на вальцювальному верстаті. «Наші працівники буквально змагаються із автоматичним верстатом, – каже він. – Зробивши пилу, вони перевіряють її готовність на автоматичному верстаті і він, як правило, показує 100%. Тобто якість підготовки пил «А-ЛАП» у ручному режимі нічим не відрізняється від підготовки у автоматичному».
Після того, як підготовлена таким чином пила потрапляє на пилораму до клієнтів компанії, її не потрібно замінювати щогодини чи кожні дві: вона відпрацьовує, як мінімум, 6-7 годин. Якщо ні, то потрібно шукати проблеми в самій пилорамі, на якій працює пила.
Контролер точності різу
«Якщо клієнт має якісно підготовану стрічкову пилу, технічний стан його пилорами чудовий, ресурс пили виконується, тоді наступний етап – підвищення продуктивності роботи, а також якості продукції за допомогою контролера точності різу, який розробили наші фахівці», – вважає Янош Урбан.
Сам прилад вперше ТОВ «А-ЛАП» представила у 2016 році. Відтоді їх вже встановили на багатьох деревообробних підприємствах України. Основним завданням контролера є допомогти деревообробним підприємствам збільшити швидкість різу, не погіршуючи при цьому якість розпилюваної деревини.
«На одному із підприємств, на якому вперше встановили контролер різу, були великі проблеми із точністю і продуктивністю розпилювання деревини, – пояснює принцип роботи пристрою пан Янош. – Ми приїхали до них, оглянули пилораму і зуміли переконати власника виконати необхідні роботи для покращення технічного стану самої пилорами. Потім поставили розроблені нами напрямні пластини, які утримують пилу в пропилі і постійно забезпечують рух пили паралельно до різальної поверхні. Відтак встановили контролер точності різу. Суть його така: є сенсор, встановлений безпосередньо біля стрічкової пили, і є модуль біля оператора пилорами. Неточності можливі, коли пила починає «гуляти», але сенсор пристрою це помічає і одразу передає інформацію на модуль. Кожна лампочка-індикатор, яка загорілася, – це відхилення на 0,1 мм від заданого розміру. Тобто поки лампочки зеленого і жовтого кольорів, це означає, що відхилення в межах допуску – до 1 мм і рамник може спокійно працювати і підвищувати швидкість, розуміючи, що він ріже рівно і не отримає браку. Але як тільки лампочки-індикатори стають червоними, це означає, що потрібно зменшити швидкість або перевірити, що ще могло стати причиною загоряння червоного індикатора. Тобто контролер точності різу дає змогу рамнику працювати на вищій швидкості і виготовляти більше якісної продукції без браку, адже часто відбувається так, що напиляли бракованої продукції, а помітили це через день або два. Якщо ж правильно користуватися нашим пристроєм, то браку на підприємстві взагалі вдається уникнути».
Проте немає меж досконалості. Фахівці ТОВ «А-ЛАП» поставили перед собою завдання покращити контролер точності різу. Якщо тепер він може перевірити точність відхилення пили і дає змогу рамнику працювати на більшій швидкості, то зараз у компанії намагаються зробити так, щоб пристрій надавав власникам підприємств деякі статистичні дані. Це − повідомлення про кількість зроблених розпилів, скільки разів рамник виходив за межі допуску, скільки таких дошок було нарізано і в яких палетах вони укладені. Усю інформацію можна буде переглянути і власник зможе вжити певних заходів.
Віддайте сервіс професіоналам!
Люди можуть обманути один одного, але пила і дерево обманути один не можуть – так вважає Янош Урбан. «Якщо клієнт придбав у нас стрічкові пили і якоюсь мірою не задоволений їхньою роботою або роботою пилорами, він може нам зателефонувати − ми приїдемо до нього і здійснимо технічний огляд пилорами, надамо рекомендації, які недоліки потрібно усунути, – розповідає він. – А тим більше, що не залишимо його сам на сам із вказівками, а запропонуємо наших партнерів, які допоможуть вирішити його проблеми. Проте потрібно бути відвертими один з одним, адже трапляється, що приїжджаємо на підприємство і хоча власники й кажуть, що здійснили певні зміни, але насправді підхід був не той і результат не такий, який би хотілося. Зараз всі прагнуть робити все добре, але багато продукції виготовляти якісно досить складно, тому наша політика така: кожен має займатися своєю справою. Коли в нас ламається автомобіль, то ми веземо його у сервісний центр, хоча, можливо, прочитавши кілька книжок, могли б полагодити його самотужки, проте цього не робимо. Так само пропонуємо й нашим клієнтам займатися розпилюванням деревини й подальшою її переробкою, а сервіс інструменту довірити нам чи іншим спеціальним службам, де є підготовлені спеціалісти і спеціально призначене для цієї мети високоякісне обладнання.
Для прикладу, минулого року ми розпочали співпрацю із одним деревообробним підприємством, яке закупило у нас велику кількість пил, але згодом ці пили довелося просто викинути, оскільки підприємство не змогло самотужки забезпечити їм відповідне сервісне обслуговування. Наступну партію пил вони передали на обслуговування нам і дуже задоволені: в них майже утричі збільшився ресурс пили і час її роботи і жодну пилу не довелося викинути передчасно».
Буває й так, що у власника деревообробного підприємства виникають сумніви щодо пояснень Януша Урбана − тоді він просто дає контакти підприємців, у яких інструмент чи обладнання ТОВ «А-ЛАП» працює рік чи два. Зателефонувавши до них, клієнти, як правило, з’ясовують про устаткування все, що їх цікавить, а деякі через певний час розуміють, що й без контролера точності різу працювати не можуть.
Деревині великих діаметрів приготуватись!
На сьогодні у компанії «А-ЛАП» також вирішують питання, як розпилювати деревину великих діаметрів, і готують для цього особливу стрічкову пилу, адже, звичайно, найефективніше працювати з великими діаметрами колод, а не з малими.
Також зараз ТОВ «А-ЛАП» розширює асортимент продукції і починає реалізовувати якісні французькі дискові пили діаметром до 3000 мм під торговою маркою «ONCI». Такі великі дискові пили для розпилювання колод в Європі мало хто здатен виготовити.
«Враховуючи, що ми працюємо не тільки на українському, а й на європейському ринку, ця компанія сама нас знайшла і запропонувала займатися дистрибуцією їхніх дискових пил, – розповідає про новий напрямок діяльності пан Урбан. – З їхніх слів, вони обрали наше підприємство тому, що ми надійний партнер із великим досвідом у деревообробці і виготовляємо інструмент, яким можна економічно ефективно працювати. Відвідавши це підприємство, ми зрозуміли, що їхній підхід до виготовлення дискових пил, європейський менталітет і точність дають змогу виготовляти дискові пили дуже високої якості. Власне, й відвідали ми компанію «ONCI» перед тим, як розпочати співпрацю, для того, щоб переконатися, що їхні працівники дотримуються таких самих високих стандартів у виробництві і підготовці інструменту, як і ми. Адже ми не хочемо продавати будь-який пристрій, навіть якщо це вигідно для нас, а прагнемо пропонувати якісний інструмент, навіть якщо ми його й не виготовляємо. Якість для нас – передусім. Ми прагнемо продавати своїм клієнтам надійний продукт, який може працювати продуктивно і економічно ефективно, при цьому забезпечуючи максимально високу якість».