«Техноліс» і «Globus» – нові можливості співпраці для якісної обробки деревини

Стрічкові та дискові пили  – незамінний дереворізальний інструмент, який уже упродовж багатьох років пропонує лісопильним підприємствам компанія «Техноліс», що однією з перших в Україні освоїла повний технологічний комплекс виготовлення стрічкових пил з брендовою назвою «FORTEH», які нині достойно та цивілізовано конкурують як на вітчизняному, так і на закордонному ринку деревообробного інструменту.

Компанія динамічно розвивається: модернізує виробничі потужності та удосконалює власні технології виробництва. Відтак, окрім виробництва власного інструменту, «Техноліс» впродовж багатьох років тісно й плідно співпрацює з відомими європейськими брендами, функціональним можливостям яких довіряють деревообробники по цілій Європі, а також в Україні, Росії та Білорусі. Вони забезпечують чудову якість обробки деревини, високу стійкість та міцність інструменту, найкраще співвідношення ціни та якості, надійні й ефективні рішення та високий рівень логістики.

Однак «Техноліс» не зупиняється на своїх досягненнях у сфері забезпечення деревообробників хорошим та надійним дереворізальним інструментом. І активна робота у цьому напрямку вже розпочалася співпрацею з відомою польською компанією «Globus – Wapienica». Секретами цього починання та очікуваннями охоче ділиться директор підприємства Іван Михайлович Гурин.

  Іване Михайловичу, чому вибір цього разу зроблено на користь компанії «Globus – Wapienica»? Як Вам далося таке рішення?

– Через стрімкий розвиток деревообробної галузі України зросла потреба у інструменті, здатному забезпечити високу продуктивність, збільшити термін експлуатації та покращити якість порізки деревини. Найбільшого поширення останніми роками набуло застосування багатопильних верстатів, що, своєю чергою, призвело до різкого збільшення попиту на дискові (круглі) пили. Насправді на українському ринку багато фірм пропонує продукцію різних цінових категорій – від найнижчих до найвищих. Відтак в українських реаліях сучасний ринок потребує пили з високими експлуатаційними можливостями за помірними цінами. Для вирішення цієї проблеми, на мою думку, найкраще підходить продукція відомої польської фірми «Globus – Wapienica», яка за останнє десятиліття незаслужено втратила свій вплив на українському ринку. Відтак зі зміною керівництва компанії змінилася її політика щодо європейського та українського споживача деревообробного інструменту. Після довгих пошуків партнерів в Україні «Globus – Wapienica» запропонувала співпрацю нашій компанії – «Техноліс», яка відтепер представлятиме їхню продукцію на українському ринку.

І першим кроком до співпраці є спільна участь у найбільшій галузевій виставці України «Лісдеревмаш» у Києві, на якій провідні фахівці обох фірм готові поділитися з відвідувачами своїм багаторічним досвідом вибору та правильної експлуатації дискових пил.

 – Розкажіть, будь ласка, про зустріч з керівництвом компанії та що найбільше привернуло Вашу увагу?

– По-перше, нам одразу заімпонувала відкритість керівництва компанії, здатність до діалогу та пошуку компромісів й варіантів співпраці.

По-друге – сучасні інноваційні рішення, які застосовують при виробництві інструменту, зокрема пил для багатопильних верстатів: Multix PRO Standart, Multix PRO Plus, Multix PRO Twin, Multix PRO Slowrun. До речі, цей  інструмент буде представлено на нашому спільному виставковому стенді. По третє – широкий асортимент інструменту виробництва «Globus – Wapienica». Адже, окрім вищевказаних пил, компанія виробляє пили для порізки ДСП, ПВХ, алюмінію, а також фрези для вторинної обробки деревини.

 –То ж на якому саме інструменті Ви акцентуєте свою співпрацю ?

– Дискові пили – це один із традиційних інструментів ТМ «GLOBUS». І у першу чергу, це дискові пили із твердосплавними напайками, призначені для первинної обробки деревини. Також ми зосередимо свою увагу на реалізації пил для розкроювання деревопохідних матеріалів, зокрема таких серій: «Perfectcut», «Marathon 2», Glotech 2».Так, серія «Perfectcut» призначена для розкроювання на горизонтальних форматно-розкрійних верстатах плит MДФ, ХДФ, ДСП товщиною до 25 мм. Пили серії «Marathon 2» та «Glotech» розкроюють ті ж матеріали, що й «Perfectcut», але товщиною 54 мм як на звичайних форматно-розкрійних верстатах, так і на вертикальних.

Нові моделі пил відрізняються від свого попередника – пили діаметром 300 мм –міцнішою конструкцією диску, а також новою геометрією зубів. Для компенсування температурного впливу і зменшення рівня шуму диски мають прорізи нової конструкції та форми. Для кожного конкретного застосування вдало підібрано спеціальні види твердосплавних напайок найвищої твердості.

У асортименті Globus з’явилися пили з лезами з пластинками ПКА (полікристалічними алмазами), які витримують найбільші навантаження. Серед запропонованих – пили діаметром 80–600 мм з висотою пластинки ПКА 4– 6 мм.

 – І все ж таки: що найбільше вразило Вас, коли на запрошення керівництва «Globus– Wapienica» Ви відвідали їхнє виробництво ?

– Ми охоче прийняли пропозицію керівництва компанії про відвідання виробництва. Побачене насправді шокувало: високотехнологічне обладнання, високоякісна сировина, європейський рівень логістики та висококваліфікований персонал. Теперішні власники компанії змогли модернізувати виробництво дереворізального інструменту та підняти його на якісно новий рівень.

Поряд із цим підприємство «Globus – Wapienica» має давню багаторічну історію, адже його заснування сягає далекого 1921 року, коли у районі Ваппеніца в Бєльсько-Бялі (Польща) було створено Польсько-сілезький завод пил та інструментів, який розпочав виробництво інструменту в промисловому масштабі країни. З плином часу зі змінами в економічному та політичному житті Польщі на підприємстві часто змінювалися власники, а у 1948 році було створено державне підприємство «Завод WAPIENICA Пили та Інструменти», яке вже через рік поглинуло фабрику «Пили та інструменти» у Катовіце разом із парком обладнання та ТМ «GLOBUS», відому нині не лише на теренах Польщі, а й у цілому світі. За роки соціалізму підприємство не раз змінювало форму власності та незмінним залишалася сфера його діяльності – виробництво дереворізального інструменту, яке з роками лише удосконалювалося та зростало. Нині – це потужна акціонерна компанія «Fabryka Pił i Narzedzi Wapienica», відкрита до співпраці на українському ринку обробки деревини.

 – Сподіваємося, що співпраця Вашого підприємства і «Globus – Wapienica» буде плідною та взаємовигідною, а деревообробники України отримають якісний та надійний інструмент. Бажаємо успіхів!

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь