Європейська комісія розпочинає тестування інформаційної системи EUDR

51 Views
Фото: ГО “Лісові ініціативи і суспільство"

З метою впровадження Регламенту Європейського союзу щодо боротьби зі знелісненням (EUDR) Європейська комісія розпочинає тестування відповідної інформаційної системи.

Про це інформує ГО “Лісові ініціативи і суспільство”, посилаючись на матеріали, отримані від Європейської Комісії.

Як пояснює ГО “Лісові ініціативи і суспільство”, інформаційна система – це база даних, куди всі оператори повинні вносити інформацію про продукцію, що поставляють на ринок ЄС, та яка зазначена у Регламенті.

Фото: ГО “Лісові ініціативи і суспільство”

Тестовий період триватиме до кінця січня 2024 року для уже визначених 100 учасників від бізнесу, щоб оцінити готовність системи. Відтак інформацію про результати візьмуть до уваги розробники та використають для підготовки опису відповідної інструкції про користування системою і для організації тренінгів щодо користування нею для всіх операторів ринку ЄС, йдеться у повідомленні.

ГО “Лісові ініціативи і суспільство” нагадують, що відповідно до закону EUDR обов’язковою умовою участі бізнесу на європейському ринку, який торгуватиме продукцією, що потенційно може призводити до знеліснення чи деградації лісових екосистем світу, є налагодження системи належної обачності у себе на підприємстві та внесення ключових відомостей, зокрема й про походження продукції до цієї інформаційної системи. Наприклад, виробники продукції із деревини повинні будуть надавати європейським партнерам інформацію про місце лісозаготівлі деревини, яка була використана для виробництва партії поставленої продукції. Інформація, зокрема, мусить включати географічні координати лісосіки та /або їх шейпфайли. 

ГО “Лісові ініціативи і суспільство” також висловлює сподівання, що Держлісагенство України якнайшвидше впровадить прозору та доступну систему збору інформації про лісосіки та їх місцерозташування, якою український бізнес зможе безперешкодно користуватися, щоб не втратити європейський ринок збуту виробів із деревини. 

Наразі процес отримання інформації переробниками є вкрай трудомістким, зазначають у ГО “Лісові ініціативи і суспільство”, і не зустрічає розуміння зі сторони лісокористувачів (продавців круглих лісоматеріалів), що вже зумовлює небажання окремих європейських операторів купляти продукцію в Україні у рамках іще діючого EUTR.

Тож ГО “Лісові ініціативи і суспільство” закликає Держлісагентство якнайоперативніше налагодити безперешкодний публічний процес отримання інформації, яка б чітко вказувала місце заготівлі деревини, що закуповує український бізнес для виготовлення продукції законного походження.

Поширити статтю