Юрій Марчук: аналіз стану фінансування підприємств Держлісагентства

На сьогодні через відсутність фінансування ми не садимо лісів на півдні, головну породу полезахисних смуг зараз дорубують. Ми подали ряд змін в законопроект 4355 по захисних смугах. А що робити з лісами півдня і сходу? Невже ліси півдня і сходу це не екологічний чинник? Невже ліси півдня і сходу це не аграрний чинник, який підвищує урожайність? Виступ Юрія Марчука, Національного координатора програми FLEG II, завідувача кафедри дендрології та лісової селекції НУБіП під час Всеукраїнського круглого стілу «Ліс. Держава. Гроші. Хто, кому і скільки?». Доповідь «Аналіз стану фінансування підприємств Держлісагентства».

Лісова галузь консервативна, але в 2016 році лісівники півдня (Херсонська, Миколаївська обл.) вийшли на забастовку відстоювати місто роботи, рівень зарплати, працю поколінь лісівників. Із зарплатою в 1500 грн. їм вдалося впоратися з лісовими пожежами. Але так сталося, що проблема рубок, особливо у лісах Карпат і Полісся, знівелювала проблеми півдня. Фактично з лісівника зробили ворога держави. І цю ситуацію потрібно міняти.

Маємо дві крайності: деревообробники шукають вільний ринок, доступ до деревини; екологи говорять, що багато рубають – треба заповідати. Ряд обласних рад розглядають питання заборони всіх рубок. Стоїмо на піку питання: бути чи не бути лісовому господарству в цілому, а лісівникам півдня і сходу конкретно.

https://youtu.be/LrUVc6GRu_c
Поширити статтю