Майже 400 компаній із 20 країн світу, відвідувачі з трьох континентів, майже 20 супутніх подій – таким є підсумок цьогорічної виставки DREMA – найважливішої події для деревообробної та меблевої промисловості Польщі.
Вереснева виставка DREMA стала чудовим місцем для того, щоб дізнатися про ринкові прем’єри, побачити нові системи та рішення, поспостерігати за останніми трендами та «доторкнутися» до інноваційних технологій та продуктів. Це також була хороша нагода, щоб перевірити свої навички та розширити свої знання, взявши участь у майстер-класах, показах та тематичних лекціях, пов’язаних з деревообробкою чи виробництвом меблів.
-Це вже 39-а виставка DREMA – наступного року ми святкуємо справді великий ювілей. З виставки, яка мала кілька десятків експонентів і площу не більше 1000 м2, DREMA стала сьогодні 3-тім за значимістю заходом для виробників машин і технологій для деревообробної та меблевої промисловості в Європі, яку згадують поряд з виставками в Ганновері та Мілані. Завдяки цій виставці, завдяки створеній спільноті нині польська меблева промисловість є третім за значенням експортером меблів у світі, а деревообробна промисловість є одним із лідерів у своїй категорії в Європі. Для нас це дуже важливо, і ми сподіваємося, що наступні чотири дні розмов у Познані сприятимуть виробленню бачення стратегії та розвитку цих галузей на найближчі роки. Незважаючи на важкі часи (а вони були навіть у моїй історії роботи на виставках – я пов’язаний з DREMA понад 25 років) – які настали в 2000, 2011, 2016 роках, проте щоразу польська промисловість виходила з цих криз сильнішою та зосередженою на розвитку. Я вірю, що так буде і цього разу.– сказав Томаш Коберскі, президент Grupa MTP, 12 вересня під час відкриття виставки DREMA.
Познань – польська столиця сучасних технологій для деревини та меблів
– Інновації – це перевага в наших руках. У цей важкий час для деревообробної та меблевої промисловості це особливо важливо. Як виробники меблів, ми вдячні, що можемо зустрітися тут, у Познані, і налагоджувати співпрацю. – підкреслив Міхал Стшелецькі, директор Польської торгово-промислової палати виробників меблів.
Як кажуть організатори виставки DREMA, Познань вже понад сто років є містом виставок і міжнародних зустрічей, яке приваблює експонентів і відвідувачів численними цікавинками. Можна з упевненістю сказати, що це польське місто є також столицею сучасних технологій в царині деревообробки та меблів. Саме тут зустрічаються представники найважливіших інституцій галузі та лідери ринку, щоб обговорити майбутнє галузі та похвалитися своїми останніми досягненнями.
Своєю чергою відвідувачі мають унікальну можливість відчути інновації наживо та впровадити готові рішення на своїх підприємствах.
– Виставка DREMA – головний майданчик для популяризації деревообробної промисловості. Наразі серед визначених найбільших загроз для галузі є, звичайно, інфляція, а також брак сировини та кваліфікованого персоналу. У відповідь на ці виклики всі учасники ринку деревини та меблів повинні сприяти просуванню Індустрії 4.0 у своїх компаніях і розвивати автоматизацію. Я радий, що наші учасники та партнери, присутні на виставці, відгукуються на ці потреби, – сказав Анджей Пулрольнічак, президент Асоціації деревообробних машин, пристроїв та інструментів DROMA, на церемонії відкриття виставки DREMA.
Традиційно під час урочистого відкриття відбулося відбулося вручення нагород за інноваційні продукти та рішення – Золотих медалей MTP. Цьогоріч було нагороджено 10 продуктів та рішень. Споживачі також обирали найкращий продукт серед усіх, нагороджених Золотою медаллю. Цю нагороду отримала лазерна абляція – інноваційний метод загострювання алмазних інструментів від ITA Tools Sp. z o. o., який отримав 38,85% усіх голосів.
Також 7 компаній отримали нагороди «Acanthus Aureus» за виставкові стенди, архітектурні та графічні рішення яких сприяють реалізації маркетингової стратегії компанії, формують її позитивний імідж та створюють атмосферу, сприятливу для безпосереднього спілкування з клієнтом і ринком.
DREMA для професіоналів та ентузіастів
У 10 демонстраційних зонах вирувало життя – майстер-класи, презентації обладнання та професійних знань.
Серед ключових подій – Фабрика меблів наживо DROMA – покази в режимі реального часу новітніх технологій виробництва меблів/виробів з деревини на польському обладнанні, проєкт Drema дітям для України та виготовлення дитячих меблів на благодійність, Паркетна зона, на якій проводилися покази та майстер-класи з підлогових покриттів, Полігон опоряджувальної майстерності та демонстрацій, простір DREMA Tools та зона DREMA Hobby, де наживо представили інноваційні технології загострювання та відновлення інструментів та повний асортимент інструментів на буль-яку потребу, починаючи від столярів і закінчуючи ентузіастами деревообробки.
Велике зацікавлення викликали зона чистого повітря з експозицією сучасних та екологічних рішень й систем опалення, виставка конкурсних експонатів Wyczarowane z Drewna («Вичаровані з деревини») та 22-й Чемпіонат Польщі із забивання цвяхів, Live Woodworking – захід, спрямований на презентацію нових рішень, технологій, демонстрацію інструментів та майстерності роботи запрошених партнерів, гостей та лідерів у сфері виробництва деревообробного інструменту.
Новинкою цьогорічної виставки DREMA 2023 стала Зона Трендів для Меблярства – місце зустрічі та експозиції компаній меблевої галузі, дизайнерських показів та новітніх розробок, що стосуються дизайну меблів (плити, тканини, фурнітура), а також демонстраційна зона ютуберів.
Жіночий четвер
14 вересня 2023 року в рамках виставка DREMA відбулася зустріч під назвою «Як досягти успіху у світі нових викликів?», яку організували Польська торгово-промислова палата виробників меблів та Grupa MTP. У заході взяли участь 60 жінок, які працюють у сфері меблів, дизайну інтер’єру та деревообробної промисловості.
– Мої спостереження показують, що частка жінок в успіхах польської меблевої промисловості повільно, але систематично зростає. Талановиті, амбітні, рішучі та винахідливі жінки стають все більш помітними в багатьох сферах меблевої промисловості та дотичних галузях. Це відбувається в багатьох країнах і в багатьох сферах. Останнім часом навіть заговорили про феномен «womenomics» (women+economics), що означає «входження жінок до гри». На жаль, хоча роль жінки в економічному житті, в тому числі і в меблевій промисловості, безсумнівно, значна, мало що змінилося з точки зору зайняття ними найвищих посад. Так, жінок багато – і іноді вони навіть домінують – у відділах кадрів, бухгалтерії, контролю якості, маркетингу та навіть дизайну. Однак це не топ-менеджмент. Я думаю, що це частково є наслідком стереотипів щодо якостей, які приписують жінкам, таких як багатозадачність, емпатія, комунікабельність або вміння працювати в команді, але також – на жаль – брак віри жінок у власні сили і сміливості ризикувати, – так висловилася професорка Ева Ратайчак під час вступної лекції на тему «Успіх польського меблевого виробництва – це також результат успіхів жінок».
Лейтмотивом першого виступу стало гасло: успіх галузі – це сума індивідуальних успіхів. Слід підкреслити, що світовий успіх польського меблярства є результатом зусиль і досягнень усіх, хто причетний до розвитку цієї галузі, в тому числі, звичайно, і діяльності жінок. На тлі світового та європейського рейтингу польської меблевої промисловості серед виробників та експортерів, професорка Ева Ратайчак вказала на специфіку та унікальний характер меблевої промисловості як галузі виробництва та важливіші мегавиклики, з якими стикається меблева промисловість у сучасному світі. У процесі їх подолання вона звернула увагу на роль жінок – не лише точки зору виробництва та проєктування меблів, а й на їхній величезний вплив на створення хороших практик споживання. Це надзвичайно важливо з огляду на загрози, які виникають внаслідок деградації природного середовища та виснаження природних ресурсів.
Під час дискусійної панелі, яка проходила під гаслом «Жінки у світі нових викликів», запрошені лідерки деревообробного та меблевого бізнесу Агнешка Хмельовська (Complet Furniture), Еліза Павлік-Рикашевська (IKEA), Кароліна Тиморек (FSC Poland) ділилися своїми думками та досвідом й шукали відповіді на питання: з якими викликами стикаються сучасні жінки сьогодні, як досягти балансу між роботою та особистим життям у світі викликів, що постійно змінюються, як мотивувати себе, як не втрачати віру в себе у разі тимчасових невдач і як впоратися з таким станом речей.
Варто зазначити, що упродовж DREMA 2023 відбувалося багато значимих для польської деревообробної та меблевої галузей заходів, де піднімалися важливі питання і шукалися рішення щодо поточних викликів, зокрема йдеться і про 8-й Польський меблевий конгрес «Польські меблі – конкурентоспроможна Польща» – щорічний захід, організований Польською торгово-промисловою палатою виробників меблів, який вказує на напрямки змін у галузі, майбутні виклики та стратегії, які найкраще підходять для їх подолання.
4 дні цьогорічної DREMA пролетіли непомітно – виставка завершилася, відвідувачі набралися нових вражень і знань, експоненти успішно презентували свою продукцію, а організатори події дякують всім за участь і чекають всіх наступного року 10-13 вересня на Міжнародній виставці машин, інструментів та комплектуючих для деревообробної та меблевої промисловості DREMA 2024.
За матеріалами організаторів виставки DREMA