Будівельна криза наклала свій відбиток: в Німеччині значно впали продажі паркету

42 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

Рецесія у будівельній галузі залишила глибокі сліди на німецькому ринку паркету.

Як повідомляє Асоціація паркетної промисловості Німеччини (vdp), у 2023 році було зафіксоване двозначне падіння продажів паркету у грошовому та натуральному вираженні. «Будівельна криза в поєднанні з іншими факторами створює проблеми для паркетної галузі. Але ми розраховуємо на покращення ситуації в результаті відновлення довіри споживачів внаслідок зростання попиту та очікуваного зниження відсоткових ставок», — пояснює голова vdp Міхаель Шмід.

Згідно з внутрішнім опитуванням асоціації, продажі компаній-членів vdp у 2023 році у грошовому вираженні впали на 36,0% порівняно з попереднім роком – до 183,8 млн євро, а в натуральному – на 36,8% в усіх сегментах до 4,9 млн м2 паркету. Загальний обсяг паркетного ринку в Німеччині становив приблизно 10,8 млн м2.

Майже в усіх сегментах паркету було зафіксовано падіння. Згідно з опитуванням членів vdp, продажі багатошарового паркету в Німеччині у грошовому вираженні впали на 39,4% до 153,3 млн євро. Аналогічно знизилися продажі багатошарового паркету у натуральному вираженні – на 40,4% до 4,0 млн м2.

Двозначне падіння зафіксовано і для двошарового паркету. Згідно з опитуванням vdp, продажі двошарового паркету становили 55,4 млн євро, що приблизно на п’яту частину менше, ніж роком раніше. В натуральному вираженні продажі двошарового паркету впали майже на 25% до 1,5 млн м2.

Не оминуло падіння і паркет з масиву: у цій категорії продажі в грошовому вираженні знизилися на 26,3% до 13,9 млн євро або на 34,3% до 300 тис м2 у натуральному вираженні.

Єдина категорія паркету, де зафіксували зростання, і то в грошовому вираженні, – це мозаїчний паркет: продажі членів vdp цієї категорії паркету у Німеччині дещо зросли, на добрих 7% до 16,6 млн євро, при цьому, якщо говорити про натуральний показник, то продажі мозаїчного паркету знизилися на 6,0% до 700 тис. м2

За інформацією vdp, минулого року двозначне падіння було зафіксовано не лише в продажах паркету, але й в інших видах підлогових покриттів. Виробники підлогових покриттів також змушені боротися із постійними високими операційними витратами, наприклад, на електроенергію. Паралельно на ринок виходить імпортований паркет з Далекого Сходу. Відтак, зважаючи на складну ситуацію на ринках, vdp знову застерігає від дисбалансу в міжнародній конкуренції і закликає уважно стежити за розвитком зовнішньої торгівлі та засадами торговельної політики.

Незважаючи на всю економічну та глобальну невизначеність, німецьку паркетну промисловість очікує відродження ринку в майбутньому, переконані в Асоціації паркетної промисловості Німеччини. Потреба в ремонті існуючих будівель залишається дуже високою, кажуть там. І саме в цьому випадку паркет може продемонструвати свої якості особливо добре порівняно з іншими видами підлогових покриттів.

«Як стійкий накопичувач вуглецю в циркулярній економіці, паркет може завоювати прихильність споживачів, ритейлерів і політиків. Крім того, якщо відсоткові ставки, як очікується, впадуть, попит, ймовірно, продовжить зростати», – підкреслює Шмід. Він закликає споживачів в Німеччині при покупці запитувати місцеві товари. Це пов’язане з тим, що переваги паркетної підлоги повністю реалізуються при споживанні місцевих товарів та деревини.

Vdp підтверджує свою прихильність до екологічно чистої деревини, підтримуючи ініціативу «Деревина рятує клімат», яка пропагує екологічні переваги відновлюваної сировини з лісу. «З огляду на сильні сторони вітчизняного паркету з точки зору захисту клімату та здорового способу життя, ми хочемо ще більше зосередитися на неперевершених перевагах наших дерев’яних підлогових покриттів», – каже Шмід. 

За матеріалами Vdp

Поширити статтю