Лісівники ДП «Ліси України» пройшли тренінг із системного підходу та ризикоорієнтованого мислення

30 Views
Фото: Facebook ДП «Ліси України»

Лісівники філій ДП «Ліси України» Житомирщини і Київщини першими пройшли тренінг із системного підходу та ризикоорієнтованого мислення працівників лісової галузі.

Про це ДП «Ліси України» повідомило на своїй Facebook-сторінці.

Згідно допису, ДП «Ліси України» у співпраці з фахівцями журналу «Охорона праці» розпочали серію тренінгів для суттєвого підвищення безпеки роботи. Перші тренінги у 2024 році відбулися на базі філій «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство», «Звягельське лісове господарство» та «Радомишльське лісове господарство». Мета – допомогти покращити навички виявлення небезпек та управління ризиками на робочих місцях, що, своєю чергою, допоможе істотно знизити рівень виробничого травматизму та зберегти життя і здоров’я працівників підприємства.

Зазначається, що програма тренінгів охоплювала низку ключових тем, які містили практичні завдання, максимально наближені до реалістичних сценаріїв подій.

Це дасть змогу лісівникам краще підготуватися до виконання своїх обов’язків на робочих місцях, зауважують у ДП «Ліси України», адже під час роботи в лісі вони можуть зазнати різноманітних травм – від порізів і забоїв до переломів і кровотеч. Тому навички надання домедичної допомоги є життєво важливими. Повідомляється, що на тренінгах учасники навчались правильно зупиняти кровотечі, знерухомлювати травмовані кінцівки та забезпечувати безпечний доїзд потерпілого до найближчого медичного закладу. Вони також дізналися про нові методи як діяти в екстрених ситуаціях. Особливу увагу було приділено наданню допомоги при специфічних травмах, характерних для лісової галузі. Учасники покращували навички з надання першої допомоги при травмах очей, вух, а також при термічних і хімічних опіках.

Окрім традиційних ризиків, в умовах війни лісівники вже звикли працювати з новою загрозою – мінами та іншими небезпечними боєприпасами, кажуть у держпідприємстві. За останні 2 роки лісові масиви, особливо на півночі Житомирщини й Київщини, стали зонами підвищеного ризику, тому необачні дії можуть коштувати життя та здоров’я. Працівників підприємства навчали розпізнавати потенційно небезпечні ділянки за характерними ознаками, правильно реагувати у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів та дотримуватись заходів безпеки під час пересування лісовими масивами. Окремий блок був присвячений порядку дій у разі підриву на міні або розтяжці. Вміння швидко та правильно зреагувати в таких критичних ситуаціях допоможе врятувати життя колег до приїзду медиків, зазначають в ДП «Ліси України».

Поширити статтю