Відбулося онлайн-засідання Громадської ради при Держлісагентстві

49 Views
Фото: Держлісагентство

Як інформують у Держлісагентстві, серед ключових питань на порядку денному засідання Громадської ради були обговорення Проєкту Закону № 9516 від 20.07.2023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах» та обговорення питання щодо ситуації з блокування оформлення Митною службою України необрізних пиломатеріалів (код 4407) та оциліндровочних колод (код 4404).

Повідомляється, що, розпочинаючи засідання, голова Громадської ради Петро Лакида представив Звіт про діяльність Громадської ради при Держлісагентстві за 2023 рік та орієнтовний план роботи на 2024 рік.

Під час засідання голова Товариства лісівників України Юрій Марчук ознайомив присутніх з основними положеннями Законопроєкту № 9516 та проблемними питаннями, які виникли.

 «Проєкт Закону протягом останніх місяців пройшов обговорення і підтриманий в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, за участі експертів, виробничників і науковців, а також науково-технічною Радою відділення біології НАН України, до якої входять провідні вчені з ботаніки, біології, екології та лісівництва. Прийняття його дозволить оперативно розробляти наслідки стихійних явищ (горільники, буреломи) в лісах України, не витрачаючи кошти на ОВД щодо оцінювання санітарних рубок, без довгострокових витрат часу, втрат якості деревини, втрат місцевих бюджетів та мільйонних сум на проведення ОВД.  Адже тільки за останніх 5 років на ОВД ДП «Ліси України» витратило біля 100 млн грн. Ці кошти як ніколи потрібні ЗСУ, як і деревина, яка місяцями гниє очікуючи проведення ОВД. Ці затрати лягають на вартість деревини та впливають на розвиток деревообробки.

В країнах ЄС ці санітарні рубки називаються рятувальними і ОВД на них не проводиться. Директива ЄС передбачає проведення ОВД виключно при зміні цільового призначення земель лісового фонду на інші, не пов’язані з лісом цілі. В нашому випадку зміна цільового призначення земель не проводиться і через рік на місці вражених лісів будуть висаджені нові», – зауважив Юрій Марчук, передає пресслужба Держлісагентства.

Голова Асоціації деревообробників Львівщини Микола Когут проінформував учасників про критичну ситуацію у галузі деревообробки, що виникла через блокування оформлення Митною службою України необрізних пиломатеріалів (код 4407) та оциліндровочних колод (код 4404). Він розповів про ситуацію щодо блокування транспортних засобів із окремими експортними виробами з деревини, зокрема, пиломатеріалами, які митниця почала класифікувати як «лісоматеріали в природному стані, зрубані, переважно з відрубаними гілками, а також з вилученим зовнішнім або як із зовнішнім, так і внутрішнім шаром кори, або лише з вилученими опуклостями».

 «Такі дії найближчим часом можуть призвести не лише до збитків та банкрутства окремих деревообробних підприємств, але й стануть причиною розірвання контрактів із закордонними партнерами», – зауважив Микола Когут.

За результатами засідання, повідомляє Держлісагентство, Громадська рада прийняла рішення звернутися до Голови Верховної Ради України з проханням поставити на голосування та підтримати у першому читанні Законопроєкт № 9516, підтриманий Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Стосовно ситуації з блокуванням оформлення Митною службою України необрізних пиломатеріалів (код 4407) та оциліндровочних колод (код 4404) Громадська рада ухвалила рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та Державної митної служби з проханням розглянути питання розблокування транспорту вітчизняних експортерів, який більше місяця простоює на штраф-майданчиках митниць в різних областях України та відновлення митного оформлення вищезгаданих товарів в межах чинного законодавства.

Поширити статтю