Чому деревина краще бетону: дерев’яні хмарочоси

Tags: 391 Views

Дослідники стверджують, що поступова відмова від бетону і стали на користь дерев’яних будматеріалів дозволять істотно скоротити рівень шкідливого вуглецю в атмосфері.

Як відомо, деревина – один з найбільш екологічно чистих будівельних матеріалів, відомих людині. У наші дні вона все частіше поступається кераміці і бетону, які дешеві у виробництві, невибагливі в експлуатації і, до того ж, володіють значною міцність. Однак вчені з Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат стверджують, що саме дерев’яне будівництво може стати тим самим фактором, який дозволить вирішити проблему вуглецевого забруднення в великих містах – адже деревина може поглинати вуглець з середовища багато в чому так само ефективно, як і живе дерево.

Основна проблема при використанні дерева – це, звичайно, його горючість. Однак варто відзначити, що структури з щільної деревини набагато складніше підпалити, ніж їх аналоги з фанери і ДСП. У той час як останні згоряють повністю, натуральна деревина зазвичай обгорає зовні, але всередині може зберегти структурну цілісність. Будівлі, зведені з товстого бруса, укладеного правильним чином, можуть бути майже такими ж пожежостійкими, як і будівлі з бетону.

Дослідники впевнені, що навіть при збільшенні масової дерев’яної забудови всього на 10% дасть можливість поглинати до 10 000 000 тонн шкідливого вуглецю з атмосфери в рік. Зрозуміло, це справедливо лише для тих країн, де існує стабільна галузь видобутку та обробки деревини. Насправді, заміщення бетону деревом в великих містах надасть куди більш значний внесок в екологічну обстановку. Справа в тому, що виробництво бетону вимагає неймовірно високої температури, так само як і плавлення сталі для арматури. І той, і інший процес споживає дуже багато палива, продукти якого, в свою чергу отруюють атмосферу парниковими газами.

Як приклад висотного дерев’яного будівництва в Чикаго був запропонований проект дерев’яного хмарочоса River Beech Tower, висота якого повинна скласти 80 поверхів. Звичайно, це далеко не єдиний подібний проект, в світі поступово виникає ретро-тренд на будівлі з дерева. Будівельники зазначають, що в багатьох аспектах з деревиною набагато простіше працювати, а працювати і жити в будинках з дерева також набагато комфортніше, ніж в сучасних “коробках” з бетону і сталі.

Поширити статтю