Ціни на глобальних ринках деревини

Фото ілюстраційне

Онлайн-видання American Journal of Transportation наводить ціни на деревину у різних секторах найбільших міжнародних ринків – США, Європи та Азії.

Зокрема, глобальний індекс цін на пиловник у четвертому кварталі 2020 року зріс на 8%, що було зумовлено зростанням попиту на необроблену деревину в Європі та Північній Америці. Зокрема, найбільш значуще зростання цін відзначалося у США, Канаді, Центральній Європі та Естонії. Серед усіх країн, які відстежує індекс, зниження цін спостерігалося лише у Польщі.

Водночас, автори матеріалу зазначають, що на території Європи здорожчання пиловника відзначали на фоні зниження ціни у третьому кварталі 2020 року, коли було досягнуто 11-річний мінімум.

Імпорт первинно оброблених пиломатеріалів м’яких порід деревини у 2020 році зменшився в усіх країнах світу, окрім США. Разом з тим, через нестачу продукції на фоні зростання будівельного сектору, ціни на деревину в Сполучених Штатах сягали рекордних позначок на початку 2021 року.

Найбільш радикально імпорт пиломатеріалів знизився в Китаї – за весь 2020 рік цей показник упав одразу на 30%.
Експортували дерево з Європи найбільше Швеція, Фінляндія, Німеччина та Австрія. Їхній сукупний об’єм продажів складав 2/3 від загального об’єму для всього континенту.

Глобальний об’єм продажів деревних пелет у 2020-му також позначився зростанням – вже десятий рік поспіль. При цьому в Європі помічалося також невелике зростання цін на цю продукцію.

Джерело: ajot.com

Поширити статтю