День лісу у рамках виставки LISDEREVMASH 2023

116 Views
Фото: пресслужба ТЛУ

За ініціативи Товариства лісівників України при організаційній підтримці науково-педагогічних працівників кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП, за участі ДАЛРУ, ДП «Ліси України», Укрдержліспроекту в рамках виставки LISDEREVMASH 2023, 26 вересня відбувся «День лісу».

Щорічна виставка  LISDEREVMASH 2023 багато років збирає на своєму майданчику лісівників, деревообробників, представників суміжних галузей, бо там можна побачити новітнє обладнання різних виробників з різних країн світу, обмінятися думками і придивитися до новітніх технологій, які з’являються на світовому  ринку для галузей лісорозведення, догляду за лісовими насадженнями, деревообробки.

На жаль, війна вносить у наше життя свої корективи. Якщо в мирні часи цей захід збирав фахівців з усієї України і зазвичай його відвідувало дуже багато гостей, то цього року все відбувається набагато скромніше. На засідання Всеукраїнської Ради Товариства лісівників України приїхали Голови обласних організацій Товариства лісівників України з тих регіонів, які можна назвати відносно спокійними, були присутні науковці, представники деревообробної галузі, ветерани лісового господарства, представники ДАЛРУ та ДП «Ліси України».

Фото: пресслужба ТЛУ

Після відкриття роботи виставки Генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець зробив презентацію роботи ДП «Ліси України», після якої відбулося її жваве обговорення.

Засідання Всеукраїнської Ради Товариства лісівників України Голова ТЛУ Юрій Марчук розпочав з нагородження призерів конкурсу «Краще лісництво України», підсумки якого були підведені напередодні Дня працівника лісу. Нагадаємо, що перше місце в конкурсі вибороло Ківерцівське  лісництво філії «Ківерцівське лісове господарство»  ДП «Ліси України» (лісничий  Затовканюк Михайло Сергійович).

Друге місце за Березнівським лісництвом філії «Березнівське  лісове господарство» ДП «Ліси України» (лісничий Цимбалюк Олег Миколайович). Третє місце присуджено Ломачинецькому  лісництву філії «Сокирянське  лісове господарство» ДП «Ліси України» (лісничий Маковійчук Андрій Володимирович).   

Також відбулося нагородження, вірніше, представникам Товариства лісівників України з різних областей були передані призи переможцям конкурсу дитячого малюнка «Лісівник краща професія». Переможці, які зайняли І, ІІ, ІІІ отримають годинники з логотипом ТЛУ, і шість заохочувальних призів поїхали до фіналістів. Всі ж учасники конкурсу дитячого малюнка  отримають подяку від Голови ТЛУ. 

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, розпочинаючи презентацію роботи Товариства лісівників України за 5 років, сказав: «Традиційно на виставках Лісдеревмаш ми проводимо громадські заходи з обговорення проблем лісового господарства, вважаючи такі публічні обговорення та співпрацю з деревообробниками основою для прийняття ефективних рішень. Так і зараз за ініціативи ТЛУ проводиться дводенний День лісу. 

Сьогодні маємо нагоду зробити попередню оцінку своєї роботи у мирний час: що вдалося зробити, де є суттєві зрушення, що залишилося не виконаним, не доопрацьованим або не знайшло необхідної підтримки. Потрібно скорегувати свою діяльність під час війни, а також окреслити плани на майбутнє». 

Під час засідання про свою роботу розповідали  керівники регіональних організацій ТЛУ, обговорювалися нагальні питання, які постали перед лісогосподарською галуззю через воєнні дії у південних, північних  і східних регіонах країни,  говорили про плани роботи громадської організації у час  війни, був прийнятий Проєкт рішення засідання Всеукраїнської ради ТЛУ. 

Детальніше про те, що говорилося на засіданні Всеукраїнської Ради Товариства лісівників України, які рішення і плани були прийняті, ми опублікуємо згодом.

Пресслужба Товариства Лісівників України

Поширити статтю