Деревообробники та держслужбовці врегульовують спірні питання щодо експорту пиломатеріалів

25 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: UAWP

10 квітня відбулась робоча зустріч представників деревообробного бізнесу, ДП “Ліси України” та профільних асоціацій, членів комітету з питань економічного розвитку ВР і співробітників Державної митної служби. Нарада була присвячена проблемним питанням, які останнім часом все частіше виникають під час експорту пиломатеріалів. 

“Ключовим питанням нашої зустрічі є ситуація, яка склалася під час транспортування пиломатеріалів через кордон коли працівники митниці  під час класифікації вантажу  його арештовують ніби то за невідповідність нормам. Державна митна служба України це бачить по-своєму, а виробники та експортери, які займаються деревообробним бізнесом роками, мають протилежні аргументи”, – пояснив народний депутат  Богдан Кицак.  

“Суть проблеми в тому, що роками пиломатеріали класифікували під кодами 4407/4404. В цьому році різко код змінився на 4403 (кругляк, експорт якого в Україні заборонено). При цьому жодного зауваження чи питання від країн ЄС, через які раніше їхала дана продукція, не виникло. Ідентичний матеріал у межах ЄС продовжує продаватися під тими самими кодами. В свою чергу, сертифікат, який є фактично основним документом та визначає законність походження деревини та приналежність до конкретної групи товарів, не береться до уваги співробітниками митниці”, – розповідає Павло Васильєв, очільник громадської спілки “Асоціація деревообробних підприємств України”. 

В підсумку зустрічі усі сторони зійшлися на тому, що потрібно спільно обговорювати проблему та шукати шляхи її вирішення. Співробітники митниці висловили про готовність до співпраці у цьому напрямку. На наступну зустріч, яка відбудеться незабаром, попросили підготувати низку питань з техобґрунтуваннями та залученням компетентних технічних фахівці, а також наукових співробітників.

АДПУ звернулася з листом до Державного агентства лісових ресурсів з пропозицією технічної можливості перегляду деяких товарних позицій у класифікації УКТЗЕД.

“Учасники нашої асоціації сподіваються, що запропонований компромісний варіант вирішення проблеми за необрізними матеріалами буде почутий з боку митниці”, – підсумовує Павло  Васильєв. 

Джерело: ГС “АДПУ”

Поширити статтю