В рамках міжнародного процесу Forest Europe Держлісагентство долучилося до діалогу високого рівня щодо сталого лісоуправління із представниками уряду, іншими суб’єктами управлінських рішень, науковими інституціями пан’європейського регіону, за участі представників Єврокомісії.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Держлісагентства.
Зазначається, що у Держлісагентстві висловлюють вдячність Forest Europe і, зокрема, Німеччині, як голові процесу Forest Europe за їхню підтримку в ініціюванні та сприянні відновленню і сталому управлінню українськими лісами.
Як йдеться у дописі, незважаючи на виклики війни, у співпраці з європейськими партнерами Держлісагентство продовжує відновлювати та розвивати галузь за різними напрямками.
Так, як інформують у Держлісагентстві, в рамках українсько-німецького проєкту “Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів (НІЛ)” Урядом Німеччини виділено додаткові кошти, на які було закуплено та передано ВО «Укрдержліспроект» наступне обладнання:
• 3 позашляховики 4х4 для збору даних НІЛ у лісах;
• 2 GNSS приймачі для збору даних у лісах;
• 3 ноутбуки для обробки даних інвентаризації;
• 5 комплектів програмного забезпечення/обладнання Field Map для збору та обробки даних інвентаризації;
• 3 зарядні станції з сонячними панелями для польових робіт
У рамках співпраці з латвійськими лісівниками Держлісагентство вивчає та впроваджує досвід латвійських колег у напрямку ведення лісового господарства, зокрема щодо вирощування якісного посадкового матеріалу із закритою кореневою системою у лісонасіннєвих центрах.
З міжнародними партнерами – представниками фінських та естонських компаній- Держлісагентство співпрацює у напрямку залучення інвестицій та переходу на механізовану лісозаготівлю з використанням екологобезпечних технологій. Наразі, розпочато роботи зі створення навчального центру на базі ДП «Ліси України» з підготовки національних операторів харвестерів і форвардерів.
Зі шведськими, латвійськими та фінськими експертами Держлісагентство співпрацює у напрямку важливих аспектів цифровізації лісової галузі, зокрема з використання технологій дистанційного зондування землі.
За експертної підтримки Португалії Держлісагентство впроваджує найкращі практики пожежогасіння: для фахівців галузі проведено навчання на базі Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України».
Також на постійній основі у Держлісагентстві співпрацюють з польськими лісівниками в напрямку безпосередньої підтримки, як лісовому сектору, так і Україні в цілому.
“В свою чергу, підтримуємо ініціативу та висловлюємо вдячність Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO) щодо готовності продовжити роботу з підтримки лісового господарства України, розпочатої Forest Europe.
Україна завжди відкрита до діалогу для забезпечення сталого розвитку! Адже, розширення співпраці та підтримка міжнародної спільноти сприятиме якнайшвидшому відновленню лісової галузі від наслідків агресивної війни, а також прискорить розвиток з урахуванням викликів сьогодення”, – йдеться у повідомленні Держлісагентства.