ДП “ЛІСИ УКРАЇНИ” МАЄ ЗБІЛЬШИТИ ЗАГОТІВЛЮ ДЕРЕВИНИ ТА ПРОДОВЖИТИ РЕФОРМУ ПРАВИЛ ЇЇ ПРОДАЖУ

95 Views
Фото: скриншот відео

Генеральна директорка Kronospan Ukraine Наталія Покінська виступила спікером на онлайн зустрічі бізнесу та влади. Учасники заходу обговорили роботу деревообробної та меблевої індустрії під час війни, здобутки та виклики перших півроку діяльності ДП “Ліси України”, податкові та митні проблеми бізнесу.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці компанії Kronospan Ukraine.

“Ми проаналізували показники галузі. Рівень заготівлі деревини постійно падає з 2020 року. Спочатку до 18 млн м3. А пізніше й до 13 млн м3. Так, має місце вплив війни, але час іде і держава має стимулювати економічні процеси.

Наразі переробники купують менше, особливо цей тренд став помітним саме зараз. Світова економіка падає в рецесію, попит на продукцію з деревини падає. Українській переробники стають неконкурентними: дорога логістика, енергоносії, висока собівартість деревини у готовому продукті.

Незмінний економічний факт – щоб запустити попит необхідно понижувати ціни.

Так, падіння вартості деревини спостерігається майже у всіх країнах впродовж літнього періоду. І не варто у короткотерміновій перспективі надіятися на приріст у ціні та попиті підчас зими. Це не буде показником стабільності та водночас довготерміновою тенденцією.

Збільшення дохідності лісгоспів має відбуватися за рахунок збільшення обсягів переробки всередині країни, а не здорожчання сировини для переробників. Адже сукупно деревообробна та меблева галузь забезпечують значно більше робочих місць та сплачують податків в рази більше. В умовах, коли через дорогу сировину та відсутність ринків збуту простоює 40% переробної промисловості, бюджет недотримує значно більше податків”, – наголосила Наталія Покінська.

Як йдеться у дописі, до круглого столу долучились понад 30 учасників, серед яких очільники найбільших профільних асоціацій: меблевий і деревообробний комітет European Business Association, Асоціація Меблідеревпром, Українська Асоціація Меблевиків, FSC Ukraine, всеукраїнська ініціатива «ЗА ринок деревини».

Ініціаторами зустрічі від Верховної Ради України були народні депутати Олександр Ковальчук та Данило Гетманцев , ДП “Ліси України” представив виконавчий директор підприємства Ігор Лицур. Долучились і представники провідних деревообробних і меблевих компаній: Kronospan Ukraine, “Морган Феніче”, “Свиспан Лімітед”, Swiss Krono, ОДЕК Україна, “Українські Лісопильні”, “Цунамі”, “Фішер Мукачево”, “Українська деревообробна компанія”, “Верба ВВ” та інші.

Поширити статтю