Про це повідомив генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець.
У своєму дописі у Facebook очільник ДП “Ліси України” розповів, що під час робочої поїздки до США провів зустріч із головою Департаменту природних ресурсів штату Вашингтон Хіларі Френц. За підсумками зустрічі було підписано документ про співпрацю.
Як повідомив Юрій Болоховець, було окреслено кілька напрямів співпраці:
- Лісове господарство та глобальне потепління. Як йдеться у дописі гендиректора ДП “Ліси України”, США інвестують у масштабні дослідження, які визначають, яким чином адаптувати ліси до змін клімату, як формувати породний склад для підвищення стійкості лісу в нових умовах. Юрій Болоховець зазначив, що українські лісівники зможуть користуватися останніми дослідженням американських колег, враховувати їхні напрацювання.
2. Боротьба з лісовими пожежами. Як розповів Юрій Болоховець, у США вона здійснюється на надзвичайно високому рівні і не лише тому, що американці мають на порядок більші технічні можливості – є відмінності в організації процесу, які варто проаналізувати. Керівник ДП “Ліси України” зауважив, що для України важлива не лише консультаційна допомога, а й сучасне обладнання, якого потребують українські лісові пожежні станції.
3. Сучасні світові практики і українська нормативна база, яка регулює лісове господарство. “В США знайдений оптимальний баланс між екологією та економікою. – написав Юрій Болоховець. – Україна запровадила безліч обмежень, вважає економічний фактор другорядним, використовує у повній мірі власні ресурси і… просить про допомогу. Це треба змінювати, американські колеги готові допомагати”.
Одним із прикладів поєднання економіки та екології американські партнери вважають дерев’яне будівництво, розповів Юрій Болоховець. Зокрема, з дерев’яних конструкцій зводяться навіть багатоповерхові будинки та офісні приміщення. “Дерево у будівництві – це зв’язування вуглецю, омолодження та адаптація лісів до змін клімату. В Україні надлишок сировини та гостра потреба у будівництві житла для переселенців, проте бурхливого розвитку цього напряму не спостерігається”, – зазначив Юрій Болоховець.
За підсумками проведеної зустрічі американські колеги більше дізналися про ситуацію в Україні, та потреби українських лісівників і зможуть запропонувати власне бачення взаємодії, розповів генеральний директор ДП “Ліси України”. Також було підписано документ про співпрацю.
Слід зазначити, що, як повідомив у Facebook Юрій Болоховець, кількома днями раніше делегація ДП “Ліси України” ознайомилася у штаті Вашингтон із роботою лісової компанії Weyerhaeuser, яка за розмірами майже не поступається ДП “Ліси України”. В управлінні цієї компанії знаходиться приблизно 5 млн га лісів. Штат – 9 тис. співробітників. Основні функції: охорона лісу від пожеж, відновлення лісів, лісозаготівлі.
Юрій Болоховець відзначив масштабну лісозаготівлю, яку проводить компанія Weyerhaeuser – заготовляється близько 28 млн м3 деревини. Середня площа лісосіки – 30 га. В ДП “Ліси України” заготовляють вдесятеро менше, написав гендиректор держпідприємства. Він також відзначив, що ніякої процедури ОВД в США немає.
За словами Юрія Болоховця, порубкові рештки ніхто з лісу не забирає, тільки ділову деревину. Увесь виробничий процес механізовано – компанія Weyerhaeuser має сотні одиниць найсучаснішої спеціалізованої техніки.
“Цього року «Ліси України» також інвестує у закупівлю техніки для заготівлі. Це чимала інвестиція. Тому нам критично важливо перейняти практичний досвід, почути відгуки американських колег. Зрозуміти, що саме і чому вони рекомендують, виходячи із власного досвіду експлуатації. Наприклад, компанія віддає перевагу не John Deere, а Link-Belt. – написав Юрій Болохоець. – Обговорюємо і новітні технічні розробки для протидії пожежам. Для США ця проблема навіть більш актуальна, ніж для України. Тому інвестуються колосальні кошти у розбудову протипожежної лісової інфраструктури”.
Він зазначив, що, знаючи про ситуацію в Україні, американські колеги готові не лише ділитися досвідом, але й допомагати. “Протипожежна техніка – це те, що нам сьогодні потрібно найбільше”, – написав Юрій Болоховець.