Ситуація на європейських ринках паркету залишається складною

47 Views
Фото: FEP

Європейські ринки паркету досягли дна і починають стабілізуватися.

Про це повідомляють у Європейській федерації паркету (European Parquet Federation (FEP)). Там зазначають, що ситуація залишається складною, проте є деякі позитивні ознаки, які вказують на принаймні стабілізацію споживання паркету протягом прийдешніх місяців. Проте відсоткові ставки залишаються надто високими, а будівельна активність – низькою.

Як завжди, ситуація на ринку паркету різниться від країни до країни.

Так, згідно інформації FEP, в I кварталі 2024 року споживання паркету в Австрії зросло на 3% порівняно з аналогічним минулорічним періодом. Але, оскільки будівництво новобудов знижується, ситуація, ймовірно, погіршиться наприкінці 2024 та у 2025 році.

Ситуація на французькому ринку паркету наразі не найкраща, але, за прогнозами FEP, повинна повільно стабілізуватися. Зокрема, підтверджується зниження споживання паркету на французькому ринку в 2023 році порівняно з 2022 роком: – 15% для багатошарового і -26-27% для паркету з масиву. Щодо споживання паркету в I кварталі 2024 року, то воно впало на 20-25% порівняно з I кварталом 2023 року (в якому все ще залишалося на відносно високому рівні), що відображає складну ситуацію у сегменті DIY в березні, високі відсоткові ставки та зменшення кількості дозволів на будівництво (-30% порівняно з 2 роками тому).

Німецький ринок паркету впав у 2023 році на 14% порівняно з 2022 роком. I квартал 2024 року був не таким хорошим, як у 2023 році: було зафіксовано спад від -5 до -10% порівняно з I кварталом 2023 року. Будівельна галузь все ще падає, спостерігаються банкрутства, неплатоспроможність, перебої у роботі великих компаній. Але дно, схоже, досягнуто, і наприкінці 2024 року можна буде спостерігати невелике зростання, кажуть у FEP.

Також у FEP зазначають, що паркет – не єдиний сектор підлогових покриттів, який постраждав від ситуації, що склалася, але ринок поступово починає активізуватися. Так, споживання паркету в Італії скоротилося на 27% в січні 2024 року порівняно з груднем 2023 року і на 21% порівняно з січнем 2023 року. Очікується, що в I кварталі 2024 року воно впаде на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За даними FEP, у IV кварталі 2023 року споживання паркету в Скандинавії впало на 30% порівняно з 2022 роком. FEP очікує, що I квартал 2024 року буде без суттєвих змін, адже дно на скандинавському ринку могло бути досягнуто. Ринки Норвегії (швидко відновлюється) та Швеції (де різко скоротилося житлове будівництво) стабільні, тоді як фінський ринок переживає найгіршу ситуацію (відсутність інвестицій через невизначеність), а данський (де економіка орієнтується на зростаючі сектори) – демонструє значно кращі показники.

Покращення економічної ситуації в Іспанії відбувається лише завдяки сфері послуг і туризму. Відсоткові ставки занадто високі. Середньому класу бракує купівельної спроможності, і він переходить на дешевші товари. Тим не менш, за даними FEP, споживання паркету стабілізується на низькому рівні.

IV квартал 2023 року демонструє зниження швейцарського паркетного ринку на 10-15% порівняно з аналогічним кварталом 2022 року. У I кварталі 2024 року показники майже не змінилися порівняно з 2023 роком, і очікується, що ситуація залишатиметься стабільною до кінця року. Прогнозується також, що будівництво новобудов також буде відносно стабільним до кінця 2024 року.

Поширити статтю