Зростання цін на деревину у II кварталі 2024 року продовжиться

23 Views
Фото: Kronus

 Андрейс Дікінс, CEO латвійської компанії Kronus, одного із найбільших у світі виробників дерев’яних піддонів та палетних бортів, продовжує ділитися останніми тенденціями на ринку деревини.

В квітневому повідомленні він зазначив, що прогнози експертів компанії, опубліковані в січні 2024 року, підтвердилися, і зупинився детальніше на поточних цінових тенденціях на ринку деревини.

Отож, за словами CEO компанії Kronus, починаючи з грудня 2023 року, індекс цін HPE Timber Index значно зріс. Згідно даних HPE, з грудня 2023 року ціна на деревину зросла на 13,8%. Подібне стрімке зростання цін на деревину востаннє було зафіксоване в першому кварталі 2022 року, зауважив Андрейс Дікінс. Тоді у березні 2022 року ціни лише за один місяць злетіли одразу на 19% .

Джерело: Kronus

Згідно інформації компанії Kronus, у США ціни на деревину неухильно зростають з IV кварталу 2023 року. Вони стабілізувалися біля позначки $570 за тисячу футів і залишаються близько до п’ятитижневого максимуму. Інвестори з нетерпінням чекають на подальшу інформацію зі США, щоб краще оцінити майбутню ситуацію на ринку деревини. Деякі учасники ринку очікують потенційного зниження відсоткової ставки Федеральної резервної системи США. Повідомляється, що зниження витрат на виплату відсотків може знизити високі ставки по іпотечним кредитам і стимулювати попит на деревину як основний будівельний матеріал. Крім того, потенційне зростання попиту в США може вплинути і на європейські ринки, що призведе до подальшого зростання цін в Європі.

У Червоному морі тривають регулярні напади на цивільні судна. Великі вантажні перевізники продовжують уникати Суецького каналу і обирають обхідні шляхи навколо Африки. У цій невизначеній ситуації судноплавні компанії, які займаються контейнерними перевезеннями, розглядають різні тарифні сценарії. В кращому випадку вартість фрахту з жовтня 23-го по квітень 24-го може повернутися до попереднього рівня, якщо загроза для морських перевезень зникне в першому кварталі 24-го року. В іншому випадку ціни на фрахт будуть знижуватися повільно, якщо небезпека в Червоному морі збережеться. Вантажоперевізники наразі стикаються з проблемою виділення додаткових ресурсів для контейнерів і суден, що також вплине на стабілізацію вартості перевезень. Хоча світовий індекс контейнерних перевезень (World Container Index (WCI)) продемонстрував незначне зниження, ціни на контейнери залишаються на надзвичайно високому рівні, зазначив Андрейс Дікінс.

Джерело: Kronus

Ситуація, яка склалася, може призвести до подальшого зростання попиту на транспортну тару, таку як піддони та палетні борти, кажуть в компанії Kronus, оскільки виробники, ймовірно, будуть удосконалювати виробництво, щоб гнучкіше використовувати вже наявні контейнери. Оскільки продукцію потрібно буде тимчасово зберігати, відповідно, зросте потреба в транспортній тарі. Деякі виробники пакувань вже повідомили про збільшення замовлень. Високі тарифи на фрахт, нестача контейнерів і збільшення часу транспортування, безсумнівно, мають значний вплив на доступність і ціни на продукцію, яку імпортують з Далекого Сходу.

Враховуючи, що дачний сезон 2024 року в деяких країнах розпочався досить динамічно завдяки сприятливим погодним умовам, є ризик того, що поповнення певних садових товарів може виявитися досить складним завданням.

Крім того, високий попит на садову деревину також матиме вплив на ціни на деревину загалом. Як зазначив Андрейс Дікінс, садова деревина та деревина для виготовлення дерев’яної тари певною мірою конкурують між собою.

“Ми очікуємо, що зростання цін продовжиться у квітні та протягом всього II кварталу. Загалом, усім учасникам ринку слід готуватися до підвищення цін у II кварталі. Ступінь зростання, як завжди, буде залежати від попиту. Як вже говорилося раніше, наразі ми спостерігаємо пожвавлення попиту на ринку деревини”, – повідомив CEO компанії Kronus.

Також він зауважив, що обмежені запаси лісопиляльних підприємств та частково від’ємні прибутки протягом останніх місяців зумовили те, що лісопиляльні підприємства почали підвищувати ціни на свою продукцію. Як показали вкладені конатракти на II квартал 2024 року, їм здебільшого вдалося отримати бажане.

Поширити статтю