ДП “Ліси України”: середня площа пожеж цьогоріч зменшилася у 1,5 рази

53 Views
Фото: ДП "Ліси України"

ДП “Ліси України” значно збільшило оперативність виявлення та реагування, ефективність організації гасіння. Про це повідомили на Facebook-сторінці держпідприємства. Як зазначають у ДП “Ліси України”, середня площа пожеж цьогоріч зменшилася у 1,5 рази, але кількість пожеж порівняно з минулим роком зросла.

Загалом з початку пожежо-небезпечного періоду сталося 109 лісових пожеж на площі понад 115 га. Дніпропетровщина – 23, Київщина – 16, Чернігівська область – 16, Житомирська – 10, Харківська – 10, Запорізька – 7, Черкаська – 6, Івано-Франківська – 2, Закарпатська та Сумська – 1. Верхових пожеж виникало загалом на площі 0,5 га.

У ДП “Ліси України” стверджують, що 80% загорянь виникає внаслідок людського фактору. І, хоч лісова охорона патрулює ліси спільно з ДСНС та поліцією, а штаф за порушення правил пожежної безпеки становить від 1530 до 4590 грн, проте цього замало. Та й лише заборонами проблему не вирішити, кажуть у держпідприємстві.

Зокрема в ДП “Ліси України” розповіли, що в якості експерименту наклали карту цьогорічних пожеж по деяким регіонам на карту рекреаційних пунктів. Виявилося, що на Київщині, Чернігівщині та Полтавщині пожежі траплялись не ближче, ніж на відстані 30-50 кілометрів від існуючих або нових рекреаційних пунктів. Тобто рекреація реально працює як перехоплювач відпочивальників, які зазвичай стають причиною більшості загорянь, зробили висновок в держпідприємстві і розповіли, що з початку 2023 року відкрили та збудували 76 нових рекреаційних пунктів. 16 з них – у Подільському лісовому офісі і, як кажуть в ДП “Ліси України”, можливо, саме тому цьогоріч на території Хмельниччини та Тернопільщини ще не було жодної лісової пожежі. Схожа ситуація спостерігається у Центральному лісовому офісі – відкрито 15 нових рекреаційних пунктів і поки що жодної пожежі у цьому році в Кіровоградській та Вінницькій областях.

ДП “Ліси України” продовжує розвиває мережу рекреаційних пунктів. Як інформує держпідприємство, по всій Україні їх облаштовано понад тисячу, а ще близько 20 нових рекреаційних пунктів запрацюють найближчим часом.

Поширити статтю