У I кварталі 2024 року німецька меблева промисловість зафіксувала приблизно на 13% менше продажів

50 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Hartmann Möbelwerke

Згідно з дослідженням Німецького федерального статистичного управління, продажі в німецькій меблевій промисловості впали приблизно на 13% до 4,1 млрд євро в I кварталі 2024 року. На внутрішньому ринку 416 компаній (із 50 і більше співробітниками) зафіксували падіння продажів приблизно на 12%. За кордон було продано приблизно на 15% менше продукції. Частка експорту склала 32,4% (попередній рік – 33,2%).

«Споживчий клімат, який нещодавно трохи відновився, але все ще загалом низький, і спад будівельної активності справляють серйозний вплив на нашу галузь», – каже Ян Курт, керуючий директор німецької асоціації меблевої промисловості VDM/VHK. Небажання купувати відбивається і на внутрішній статистиці замовлень асоціації. «За кількістю одиниць продукції обсяг вхідних замовлень з січня по березень 2024 року був в середньому приблизно на 12% нижчим за аналогічний період минулого року», – повідомляє Курт.

Найслабшим сегментом у I кварталі цього року став сегмент «інші меблі», до якого також входять меблі для вітальні, їдальні та спальні. У цьому сегменті зафіксували падіння продажів приблизно на 18% до 1,3 млрд євро. У сегменті кухонних меблів продажі впали на 16,5% до приблизно 1,4 млрд євро. Продажі виробників м’яких меблів склали приблизно 260 млн євро, що майже на 15% менше, ніж в аналогічному кварталі попереднього року. Продажі виробників меблів для торгівлі та інших меблів на замовлення впали приблизно на 5% до 425 млн євро. Сектор матраців також зазнав зниження (-1% до приблизно 150 млн євро). Лише виробники офісних меблів змогли збільшити свої продажі (+2% до приблизно 586 млн євро).

«Попереду ще декілька складних місяців для наших компаній, багато з яких реагують на ситуацію, скорочуючи робочий час. Однак за останні декілька тижнів ми помітили стабілізацію вхідних замовлень і сподіваємося на пожвавлення попиту після літніх місяців», – говорить Курт.

За матеріалами VDM/VHK

Поширити статтю