Промислова лісопиляльна лінія Wood-Mizer Systems TVS HD на виробництві піддонів

69 Views

Компанія Wood-Mizer поділилася тим, як працює промислова лісопиляльна лінія Wood-Mizer Systems у польській компанії Glinkowski, яка спеціалізується на виробництві якісних піддонів та постачанні будівельних пиломатеріалів на місцевий ринок.

Зазначається, що промислові лісопиляльні лінії, також відомі як лінії Wood-Mizer Systems, є автоматизованими рішеннями для ефективного виробництва пиломатеріалів з меншими витратами. Польська компанія Glinkowski працює з подібною лінією з 2021 року. Її розробили інженери Wood-Mizer під конкретні завдання та інтегрували в нову систему також обладнання, що вже є на заводі.

Лісопильна лінія Wood-Mizer у компанії Glinkowski складається зі здвоєної вертикальної пилорами TVS HD, горизонтального ділильного верстата HR700 та циркулярного двовалового багатопила MR200, а також рампи для завантаження колод, столів подачі та розвантаження, сортувальних та передавальних столів.

Подвійна вертикальна пилорама TVS HD для первинного розпилювання

«Основна мета лісопиляльної лінії – максимально ефективно виробляти заготовки для піддонів, тобто максимізувати вихід продукції з кожної колоди, прискорити процес та скоротити ручну працю, – пояснює Адам Кубяк, менеджер із продажу промислового обладнання Wood-Mizer. – Верстат TVS HD використовується в цій лінії як основна машина для розпилювання колод – він виготовляє двосторонній брус, який передається далі на горизонтальний ділильний верстат HR700, щоб зменшити розмір бруса. Остання машина в лінії – двоваловий багатопил MR200 – розпилює брус на дошки, що використовуються для виробництва піддонів. Важливим доповненням до лінії є столи для транспортування та сортування, що забезпечують швидкий потік матеріалу».

Фото: Wood-Mizer

Горизонтальна рампа на початку лінії використовується для завантаження колод на стіл подачі TVS HD. Зовнішня частина рампи за межами цеху збережена з існуючої раніше системи; вона дає змогу зберігати запас колод для забезпечення безперервної роботи. До речі, Wood-Mizer пропонує завантажувальні рампи з конвеєрами довжиною 3,6 або 6 м (12 або 20 дюймів), які можна легко налаштувати під виробничі потреби.

Рампа для колод з’єднана з похилою платформою навантаження, обладнаної важелями, які подають колоди по одній на вертикальну пилораму TVS HD. Як тільки колода опиняється на подавальному столі, вона фіксується зверху притискними шипованими роликами і транспортується на ланцюги із зірочками. Подавальний синхронізований з навантажувальною платформою, тому при вивантаженні колоди притискні ролики піднімаються вгору.

Оператор контролює процес розпилювання з панелі керування, розташованої перед верстатом TVS HD. Тут є джойстик для завантаження, позиціонування та подачі колод, а також електронна лінійка для регулювання параметрів пиляння, таких як положення та відстань між пиляльними головками. Над панеллю керування знаходяться чотири камери спостереження, завдяки яким оператор може уважно стежити за процесом.

Фото: Wood-Mizer

Здвоєна вертикальна пилорама TVS HD призначена для розпилювання колод діаметром 150-450 мм та завдовжки 120-520 см. «За бажанням замовника ми можемо виготовити даний верстат для колод необхідної довжини, наприклад, 100–350 см, – каже Адам Кубяк, – Порівняно зі стандартною вертикальною пилорамою TVS, версія TVS HD піднята приблизно на 254 мм над поверхнею. Завдяки цьому, під верстатом ми встановили конвеєрну стрічку, яка збирає тирсу з під ріжучих головок. Стандартна вертикальна пилка TVS оснащена одним ременем для передачі потужності від двигуна на пилки (11 кВт, 15 к.с.), а у версії TVS HD два окремі ремені дають змогу використовувати потужніші електродвигуни (18,5 кВт, 25 к.с.) ».

Верстат TVS HD може використовувати два типи пилок: стандартні стрічкові пилки шириною 38 мм або пилки шириною 50 мм (2 дюйми). Система натягу полотна – ручна гідравлічна помпа з вимірювальним манометром – обслуговує одночасно дві стрічкові пилки на обох ріжучих головах. Спеціальний датчик тиску відключає всю лісопиляльну лінію у разі різкого падіння тиску (наприклад, внаслідок розриву ріжучого полотна).

Розвантажувальний стіл TVS HD оснащений бічними дисками та притискними роликами під керуванням оптичних датчиків. Основне завдання цього механізму – стабільно утримувати двосторонній брус та подавати його на передавальний стіл далі по лінії. Після того, як горбильні дошки відрізані від бруса, бічні диски забезпечують контрольоване падіння горбиля на похилу транспортну платформу, яка переносить горбиль на іншу обробну машину (в цьому випадку це обладнання клієнта, вбудоване в лісопиляльну лінію TVS HD). Наприкінці розвантажувального столу TVS HD останнє притискне колесо переміщується вбік, щоб повернути брус у горизонтальне положення. Брус передається далі конвеєром на наступний етап переробки.

Горизонтальний ділильний верстат HR700 для зменшення розміру бруса

На наступному етапі горизонтальний ділильний верстат HR700 з однією головкою зменшує розмір двобічних брусів, отриманих на TVS HD. Спочатку матеріал центрується на подавальному столі за допомогою одного вертикального ролика, що притискає кожен брус до бокового упору. Горизонтальна машина розпилювання HR700 розрізає призму на дві половини і передає їх на наступний верстат.

Фото: Wood-Mizer

«Ми вирішили впровадити в лінію горизонтальне розпилювання з HR700, щоб виключити необхідність сортування колод перед подачею на вертикальну пилку TVS HD, – пояснює Адам Кубяк, – Таким чином, ми можемо покласти колоди всіх розмірів (діаметром 150–450 мм) на навантажувальну платформу та розрізати їх у два етапи – спочатку на TVS HD, а вдруге на HR700. На кожну колоду діаметром 450 мм, яку ми обробляємо на TVS HD, ми отримуємо 2-сторонню призму шириною 400 мм і два сляби, які йдуть на подальшу переробку, а на наступному етапі ріжемо призму на два 200-мм бруси на верстаті HR700».

Горизонтальна пилка HR700 з однією головкою є модульною. З’єднавши кілька модулів, верстат HR700 можна перетворити на багатоголовий стрічковий багатопил з максимально можливою комплектацією до 6 головок у верстаті. Машина обладнана електродвигунами потужністю 11 кВт або 15 кВт для кожної ріжучої головки. Верстат HR700 використовує ріжучі полотна шириною 32-38 мм та шківи діаметром 600 мм. Система натягу пилки на шківах працює від ручної гідравлічної помпи з вимірювальним манометром. Як і TVS HD, цей верстат обладнаний датчиком тиску, який зупиняє лісопиляльну лінію у разі розриву пилки.

Фото: Wood-Mizer

«На третьому етапі брус товщиною 200 мм подається на багатопилковий верстат MR200, який перетворює їх на чотири бруси шириною 100 мм, що ідеально підходить для стандартів виробництва піддонів, – пояснює Адам Кубяк, – Також не забуваємо про переробку горбильних дощок. В ідеалі з кожного сляба потрібно робити 1-2 дошки, а основний обсяг направити на багатопил MR200, щоб отримати максимальну віддачу від кожної колоди».

Після верстата HR700 бруси необхідно розташувати в одну лінію на роликовому подавальному столі, обладнаному простим сепаратором на основі оптичного датчика і пневматичного циліндра. Бруси швидко рухаються роликовим конвеєром завдовжки 3 метри. Перш ніж бруси потрапляють у двоваловий циркулярний багатопил MR200, вони центруються за допомогою бічних упорів та притискних роликів. Центруючий подавальний стіл перед верстатом MR200 працює послідовно за допомогою оптичних датчиків: як тільки брус виявляється між центруючими роликами, він затискається бічними упорами і тільки потім притискається верхніми роликами. Стіл також обладнаний спеціальними пластинами для подачі коротких брусів завдовжки 80 см.

«Роликовий передавальний стіл призначений не тільки для поділу, створення правильних проміжків та центрування, але і для ще однієї мети. У лісопиляльній лінії використовується пилорама LT20 для розпилювання негабаритних колод, які за розміром не підходять для здвоєної вертикальної пили TVS HD, – каже Адам, – Цей роликовий стіл використовується для укладання брусів, виготовлених на верстаті LT20, та подачі їх на багатопил MR200. У цій ситуації працює лише частина лісопиляльної лінії. Бічні огорожі знімаються і бруси можна вивантажувати на стіл вилковим навантажувачем».

Фото: Wood-Mizer

Фінальні заготовки за допомогою багатопилу MR200 

Основне призначення багатопиляльного верстата MR200 у лісопиляльній лінії на підприємстві Glinkowski – це переробка кожного бруса товщиною 200 мм у 4 заготовки шириною 100 мм та подання матеріалу далі на сортувальний стіл. Наприкінці лінії рольганг для відбору матеріалу обладнаний пристроєм, який приводить у дію конвеєр із поперечними ланцюгами, де збирається готовий продукт. Цей конвеєр активується лише на короткий час, щоб дозволити помічникові забрати дошки.

Фото: Wood-Mizer

Багатопилковий верстат MR200 має два вали, на які встановлено по 4 циркулярні пилки, однак, верстат MR200 дає змогу встановити до 12 пилок на кожному валу (сумарно 24 пилки), щоб розпилювати брус відразу на кілька заготовок за один прохід. Це стандартна машина, що використовується в лісопиляльній лінії для підвищення ефективності процесу. MR200 має гвинтову рукоятку на верхньому кожусі для регулювання положення валів. «У цій машині ми можемо регулювати положення обох валів окремо, – пояснює Адам Кубяк. – Під валами вбудований подрібнювач, який перемелює дрібні шматки кори та деревини. Це важливий компонент машини, оскільки він не дозволяє тирсі засмічувати витяжні отвори».

Фото: Wood-Mizer

Як зауважують у Wood-Mizer, всі машини лінії Wood-Mizer Systems призначені для підключення до аспіраційної системи вакуумної витяжки, щоб мінімізувати кількість тирси та підтримувати чистоту в цеху. Крім того, електричні кабелі прокладені в монтажних коробах під лісопильною лінією або над нею, щоб полегшити очищення робочих зон під машинами.

За матеріалами Wood-Mizer

Поширити статтю