Енергоощадлива технологія УФ-сушіння ЛФМ

Компанія Venjakob Maschinenbau презентувала розробку в сегменті УФ-сушіння – світлодіоний агрегат для сушіння лакофарбових покриттів на об’ємних виробах моделі VEN DRY UV-LED. Як стверджують розробники, суттєвими перевагами нової технології є зниження енергоспоживання й зменшення теплового навантаження на вироби.

Окрім того, позитивними моментами є більший термін служби світлодіодних ламп, а також запобігання утворенню озону, на відміну від традиційної техніки для УФ-затвердіння. Завдяки цьому не потрібно постійно відводити відпрацьоване повітря, що впливає на енергобаланс повітря в приміщенні. Необхідне охолодження забезпечує невеликий водяний охолоджувальний пристрій.

У розробці передбачено можливість налаштовувати лампи по ширині зі своєчасним включенням/вимкненням окремих світлодіоних сегментів. Таким чином, світлодіодна технологія стає важливим кроком на шляху до дбайливого й енергозбережного сушіння лакофарбових покриттів.

Завдяки цій розробці компанія отримала друге місце за інноваційні технології під час виставки «Ligna 2013». Загалом на розгляд організаторів цього конкурсу було представлено 60 іноваційних технологій. Перше ж місце виборола компанія «AKE Knebel» за розробку дискової пилки з нижчим рівнем шуму (про неї ми писали в №16 «Деревообробника» від 20 серпня цього року).

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь