GibLab – комплекс рішень для автоматизації серійного виробництва меблів

В сучасних умовах серійне виробництво меблів стикається з низкою труднощів:

  1. Багато інженерів – конструкторів працюють в різних програмах побудови меблів, таких як Woody2 , Базис мебельщик , 3D Constructor і ін. А це ускладнює підбір співробітників для роботи в одній команді;
  2. При виробництві меблів на замовлення з різною кількістю виробів, складання пакетних карт розкрою зручних у виробництві і з мінімумом відходів стає нелегким завданням;
  3. Великий обсяг помилок, браку і затримок на виробництві через те, що недостатньо повної і зручної технологічної інформації по виготовленню виробів і складових їх деталей.

Програмний комплекс автоматизації меблевого виробництва GibLab допоможе багато в чому вирішити дані проблеми.

1. Підготовка технологічної документації

Програма GibLab може імпортувати з більшості конструкторських програм ( Woody2, PRO100, Базис мебельщик, 3D Constructor ) меблеву специфікацію із зазначенням крайкування, свердління і фрезерування, а також комплектуючі. Всі вироби в проектах розбиті на типові операції: листовий розкрій, крайкування, пазування, присадки і фрезерування з розрахунком матеріалів і трудовитрат.При створенні в програмі бібліотеки стандартних виробів, та складаючи план виробництва і вказуючи кількість різних виробів, Ви отримуєте оптимальний пакетний розкрій погонажних і листових матеріалів, керуючи програми для пильних і обробних центрів, витрата матеріалу і обсяг роботи по всьому плану виробництва.Для підготовки програм для обробних центрів із ЧПК в GibLab є безліч інструментів: від спеціалізованого модуля для AutoCad – GibDraw, параметричних шаблонів, друку креслень та постпроцесорів до безлічі верстатів.

2. Пакетний оптимальний розкрій

Зараз на багатьох виробництвах вже є пильні центри з можливістю одночасно розкроювати два і більше листа плитних матеріалів. Пакетний розкрій дає значний приріст продуктивності і підвищує якість виробів в порівнянні з форматно – розкроювальними верстатами.Таке завдання як складання пакетних (з кратною кількістю плит) карт розкрою легко вирішується, коли підприємство “працює на склад” і виробляє однакові вироби великою кількістю. Однак, на даний момент доводиться виробляти під замовлення різноманітні вироби з різною кількістю, при цьому за мінімальний час. А це в багато разів ускладнює складання пакетних карт розкрою.Оптимізатор карт крою GibLab вирішує цю проблему. Не залежно від того, яка кількість виробів поміщається в план виробництва – оптимізатор підбере такий розкрій, що при мінімальних відходах, майже у всіх картах розкрою кількість плит буде кратно заданому пакету пильного центру з мінімальними затратами на виконання.В наличии есть множество постпроцессоров (конверторов) для всех популярных пильных центров, что в свою очередь позволяет сразу же запускать программы кроя на станке и не тратить время на их набор.В наявності є безліч постпроцесорів (конверторів) для всіх популярних пильних центрів , що в свою чергу дозволяє відразу ж запускати програми розкрою на верстаті і не витрачати час на їх набір. Оптимізатор може об’єднувати однакові деталі, а також об’єднувати вузькі деталі в блок для загальної кромкообліцовки вузьких сторін і подальшого їх розрізання на форматно – розкроювальних верстатах.

3. Етикетки на деталях в серійному виробництві

Багато хто до цих пір вважає , що клеїти етикетки на деталі в серійному виробництві не має сенсу. Розглянемо аргументи опонентів і реальність:

  • “Важко наклеїти і зайвий час” – так це займає додатково дві секунди, але економить десятки хвилин на наступних операціях. Ми можемо налаштувати Ваш пильний центр для синхронного друку етикеток з урахуванням пакетності. Зараз на ринку є безліч принтерів з віддільником етикеток (Peel off) – це дозволяє дуже швидко наклеювати етикетки на деталі;
  • “Важко відклеїти” – необхідно замовляти етикетки з ослабленою клейовий основою. Їх можна в будь-який час без особливих зусиль зняти і вони не псують поверхню деталі;
  • “Дорого” – зараз етикетки коштують дешево. І набагато дешевше ніж брак котрий виник через плутанину на виробництві або на установці меблів.

Переваги етикеток:

У виробництві « меблів на замовлення » є безліч розрізнених виробів – знімається плутанина з деталями. На етикетці є інформація про приналежність деталі, матеріалу, розміри та інша необхідна інформація. Немає необхідності постійно переміряти деталі, шукати їх в специфікації. Це значно прискорює процес виробництва і знижує кількість помилок;При роботі на обробному центрі з ЧПК зі сканерами штрихкодів – можна в штрихкод етикеток помістити ім’я програми що запускається для обробки деталі, що зменшить час простою обладнання;На етикетці зображені боки обклеювання деталі – це дозволяє знизити помилки і максимально збільшити швидкість обклеювання;Етикетки можна також наклеювати на залишки для обліку;На етикетках відображається порядковий номер деталей схеми зборки. Кінцевому споживачу буде легше розібратися в схемах зборки.

@ Олег Гибадулин 2013
+38 (067) 901 99 36, +38 (068) 305 43 50
skype: oleg.gibadulin
www.giblab.com
gibadulin@gmail.com

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь