By using this site, you agree to the Privacy Policy and Terms of Use.
Accept
DerevynnykDerevynnyk
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Reading: Не думай про обсяги – думай про прибуток
Поширити
Notification Show More
Latest News
Тенденції меблювання 2023 року (частина I)
5 днів тому
Уряд схвалив зміни до законопроєкту про оцінку впливу на довкілля
5 днів тому
У Німеччині ціни на пелети продовжують падати
6 днів тому
Українська енергетична біржа стала членом Американської торговельної палати в Україні
6 днів тому
Біоенергетика: завдання на 2023 рік
6 днів тому
Aa
DerevynnykDerevynnyk
Aa
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
  • Головна
  • Новини і події
  • Лісівництво
  • Деревинництво
  • Столярство
  • Теслярство
  • Підписка
  • Мої закладки
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Derevynnyk > Blog > Деревообробка > Не думай про обсяги – думай про прибуток
ДеревообробкаОбладнання

Не думай про обсяги – думай про прибуток

Останнє оновлення: 2022/11/16 at 1:42 PM
3 роки тому 85 Views
Поширити

Цей принцип відображає новий прогресивний підхід, перевагу якому зараз надають усе більше деревообробників.

Зміст
Нові напрямкиРозвиток

Економічна криза – це не лише труднощі. Це час можливостей, коли нові ідеї з’являються наче з повітря, і є де рознулятисяя уяві.

Початок. Один великий замовник

Словенське місто Превальє відоме, перш за все, як центр чорної металургії та металообробки. Сталь в цьому регіоні виготовляють вже більше чотирьох століть. Багато років величезний металургійний завод був основою місцевої економіки і давав заробіток для безлічі невеликих приватних фірм, які виконували його різноманітні замовлення.

«До кризи наша компанія на 85% працювала для металургії», – згадує Сашко Такс, один з власників деревообробної фірми Graplas d.o.o. – сімейної компанії, створеної у 1994 році батьком і дядьком Сашка. З моменту заснування в цеху цього підприємства працює стара пилорама 1955 року випуску.

Нові напрямки

Але в 2008-му обсяги замовлень від металургійного гіганта різко зменшилися і молодому власнику Сашку Таксу, який управляв фірмою Graplas лише три роки, довелося проявити неабияку винахідливість, щоб сімейний бізнес залишився на плаву.

«Ми відкрили нові напрямки», – пояснює Сашко свою стратегію виживання.

По-перше, це будівництво. З двадцяти працівників фірми Graplas п’ятеро входять у будівельну бригаду. Вони будують приблизно два будинки за рік і виконують будь-які роботи, пов’язані з ремонтом і будівництвом в Превальє. Зараз, наприклад, в деревообробному цеху «Graplas» збирають гірки для дитячого ігрового майданчика.

По-друге, це пасажирські перевезення, для розвитку яких компанія купила кілька мінівенів. «У сусідньому місті знаходиться підрозділ фірми Bosch-Siemens, – розповідає Сашко історію про те, як виникла ідея цього бізнесу. – Інженери компанії розробляють нові продукти і їм потрібно постійно спілкуватися один з одним. Тому співробітники з словенського підрозділу часто їздили на своїх автомобілях в головний офіс Bosch-Siemens в Німеччині і навпаки. А це чималий шлях – 500 км. Нарешті шеф конструкторського відділу вирішив, що так не годиться. По-перше, це небезпечно, по-друге дорого. Нехай краще їх возять».

Сашко Такс отримав це замовлення і щодня компанія «Graplas» відвозить співробітників Bosch-Siemens зі Словенії в Німеччину і назад. Причому в дорозі інженери продовжують працювати, немов в мобільному офісі. «Я встановив в наших мікроавтобусах розетки на 220 В і супутникове Інтернет-підключення – це було ще до появи смартфонів», – розповідає Сашко Такс.

Розвиток

У найголовнішому підрозділі фірми (деревообробка) теж знадобилися нововведення.

«Проблема старої пилорами в тому, що вона пиляє колоди діаметром до 45 см, – пояснює Сашко. – Мені знадобився верстат для розпилювання більших колод».

Стара пилорама 1955 рокуСтара пилорама 1955 року займає багато простору, але не здатна розпиляти колоду діаметром більше 45 см

У цей час компанія Famteh з сусіднього міста Равне стала представником Wood-Mizer в Словенії.

«Сашко – наш перший клієнт, – розповідає Матьяж Колар, торговий менеджер компанії Famteh. – Як тільки ми стали продавати верстати Wood-Mizer, я відразу запропонував йому стрічкову пилораму LT10».

Стрічкові пилорами Wood-Mizer серії LT10 – це найпростіше технічне рішення для розпилювання колод. З електричним двигуном потужністю 5,5 кВт і станиною, зібраною з декількох секцій, цей верстат може розпилювати колоди діаметром до 70 см. Оператор налаштовує пиляльну головку за висотою з допомогою ручної лебідки, а під час пиляння штовхає її вперед.

«Чесно кажучи, ціна стрічкової пилорами була настільки невелика, що я відразу погодився її придбати, – розповідає Сашко. – Хоча, коли верстат привезли і зібрали у нас в цеху, я засумнівався – невже ця маленька машинка може пиляти великі колоди?»

І Сашко переконався на власному досвіді – так, може! На youtube розміщений відео-ролик, який «підірвав» Інтернет і змінив світогляд багатьох деревообробників: в цеху Graplas маленька пилорама LT10 розпилює колоду діаметром 1 м!

Сьогодні Graplas виконує багато замовлень на різні спеціалізовані продукти деревообробки, такі, наприклад, як ящики для ножів або брус100х100 мм для опалубки. Переробляють тут, в основному, словенську ялину. Хоча обсяги розпилювання невеликі, близько 10 м3 на місяць, але додаткова вартість в цієї продукції висока.

Ящики для ножівЯщики для ножів компанії Nozi RavneГірки для дитячого ігрового майданчика    Гірки для дитячого ігрового майданчика

«Не потрібно думати про обсяги розпилювання. Це застарілий підхід, – стверджує Матьяж Колар. – Тепер люди думають про прибуток і намагаються виробляти продукцію з меншого обсягу матеріалу з більш високою доданою вартістю».

Прибуток отримують також і завдяки економії.

Справді, технологія Wood-Mizer економить сировину і матеріали. Двигун потужністю 5,5 кВт споживає значно менше електроенергії ніж стара пилорама, але цієї потужності достатньо для розпилювання великих колод. Ще один плюс – верстат «Wood-Mizer» використовує вузьку стрічкову пилу. Вона робить пропил товщиною лише в 2 мм, а це значить, що з кожної колоди виходить більше пиломатеріалів, і менше тирси. В середньому, з колоди на верстаті Wood-Mizer можна випиляти на одну дошку більше, ніж на рамній пилорамі – ось тут і утворюється додатковий прибуток.

Стрічкова пилорама LT10Невеликий верстат Wood-Mizer LT10 допоміг фірмі Graplas диверсифікувати своє виробництво

Деревні відходи в Graplas використовують для опалення 64-х кубової сушарки, де сушать готові пиломатеріали.

«Ми вже шість років розпилюємо колоди на пилорамі LT10, і жодного разу з ним не було проблем, – розповідає Сашко. – Стрічкові пилки для нас загострюють у Famteh. Це зручно і швидко – через день ми отримуємо готові до роботи пилки.»

«Я задоволений цим обладнанням. Вважаю, що це була вдала ідея придбати стрічкову пилораму LT10. І що найголовніше, виникла вона дуже вчасно», – посміхається Сашко Такс.

Ось так економічна криза виявилася перевіркою на міцність для підприємства Graplas. Там, де інші пасують, закриваються, йдуть з ринку, розумні та винахідливі підприємці знаходять нові можливості, щоб привести свої компанії до процвітання.

Вас також може зацікавити

Як скасувати мораторій на експорт лісу і не вбити деревообробну галузь

Ідеальний шторм для лісової галузі: чи витримаємо?

Як війна вплинула на українських виробників. Приклад деревообробної галузі

Нова шліфувальна лінія італійського виробництва

До мобільної пилорами LT15CLASSIC  додано опцію Wide

TAGGED: лісопиляння, обладнання, пиломатеріал

Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!
By signing up, you agree to our Terms of Use and acknowledge the data practices in our Privacy Policy. You may unsubscribe at any time.
Уляна Шеленг 25 Червня, 2020
Поширити статтю
Facebook Telegram Email Print
Попередня стаття Економна та довговічна чорнова фреза
Наступна стаття GibLab – комплекс рішень для автоматизації серійного виробництва меблів

Вподобайте нашу сторінку на Facebook

Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!

Вас також може зацікавити

Як скасувати мораторій на експорт лісу і не вбити деревообробну галузь

2 тижні тому

Ідеальний шторм для лісової галузі: чи витримаємо?

2 тижні тому

Як війна вплинула на українських виробників. Приклад деревообробної галузі

3 тижні тому

Нова шліфувальна лінія італійського виробництва

4 тижні тому
about us

Галузеве онлайн видання для людей що працюють з деревиною: лісівників, заготівельників та переробників деревини, столярів (меблярів), теслярів.

  • Про нас
  • Наші цінності та місія
  • Наше бачення
  • Підписка
  • Контакти
Новини від Деревинника

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб першими отримувати статті про останні тенденції в галузі!

© 2022, ТОВ "Редакція газети "Деревообробник". Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Derevynnyk.com у першому абзаці. Усі права захищено.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?