Лінія лакування, що її встановили в компанії Sklejbud, дає змогу отримати високоглянцеве лакофарбове покриття навіть на ламінованих ДСП.
У складі введеної в експлуатацію у польській компанії Sklejbud лінії – обладнання для нанесення клею та фарби, затвердіння нанесеного шару та полірування покриття. У світі працює лише одна аналогічна лінія, проте ця має кілька важливих відмінностей, що їх розробили спеціально для польського виробника плит. Купівля лакувальної лінії дала змогу Sklejbud налагодити виробництво абсолютно нового продукту – плити UNITY з безпрецедентними параметрами якості та міцності поверхні.
«Це єдиний такий вид плит на ринку. Їхній прототип був представлений на виставці Interzum і зараз інтерес до цього виду продукції стрімко зростає. Перш за все це пов’язано із дуже високою якістю і порівняно низькою вартістю», – розповідає Марек Рутка, власник компанії Sklejbud.
Fusion Coating
Таку конкурентоспроможну собівартість виробництва компанія змогла отримати завдяки інноваційній технології, розробленій спільно компаніями Henkel і Cefla під назвою Fusion Coating. Технологія заснована на ефективному та економному нанесенні наступних шарів матеріалу, які тверднуть під УФ-випромінюванням на «сирих» (неоздоблених) ДСП і MDF, а також ламінованих плитах. Перевагою цього методу є не лише економія матеріалів, а й відсутність викидів летких органічних сполук (ЛОС) в атмосферу
Завдяки поєднанню гарячого нанесення клею з УФ-затвердінням (Hotmelt), а згодом нанесення ґрунтовки за технологією Inert, можна отримати дуже гладку поверхню на «сирій» плиті, а також на ламінованій ДСП, яка після легкого міжшарового шліфування готова до нанесення високоглянцевого покриття з подальшим УФ-затвердінням. Достатньо лише одного шару, щоб отримати дзеркальний ефект.
Якість на роки
Технологія Inert дала змогу компанії Sklejbud не лише отримати високу якість поверхні, а й гарантувати кінцевому споживачу тривалий термін експлуатації виготовлених з її використанням плит і меблевих фасадів.
«На ламінованих чи «сирих» плитах ми отримуємо ефект дзеркального блиску, який стійкий до подряпин, не знебарвлюється і не жовтіє під впливом сонячних променів. Окрім того, покриття стійке до температурних перепадів» – стверджує Марек Рутка.
Повна палітра кольорів
Однією з найбільших переваг нової технології є можливість отримання покриття повної палітри кольорів RAL. Акрилові плити мають великі колірні обмеження, в той час як у випадку з плитами UNITY таких обмежень не передбачено. Завдяки цьому Sklejbud на кожній плиті отримує блиск в будь-якому кольорі.
«Коли ми говоримо про плитиUNITY, то гама кольорів необмежена, вона доступна практично «на місці» незалежно від того, використовуємо ми ламіновані ДСП, MDF або навіть фанеру, – пояснює Марек Рутка. – Окрім того, наша нова лінія лакування дає змогу виготовляти продукцію навіть невеличкими серіями. Для акрилового покриття слід випускати серії з однієї або навіть двох тисяч в одному кольорі, тим самим обмежено доступ до технології високого глянцю малим фірмам, які виробляють, наприклад, меблі на індивідуальне замовлення. У Sklejbud кожна плита UNITY може бути іншого кольору, тому що зміна кольору відбувається швидко й автоматизовано».
Висока якість, низька вартість
Виробництво плит за технологією Inert дає змогу скоротити витрати не лише за рахунок зменшення затрат фарби, а й завдяки ефективнішому нанесенню – на плиту потрапляє до 90% кількості фарби, в той час як в альтернативних способах нанесення в атмосферу випаровується до 40% ЛФМ. Завдяки цьому компанія Sklejbud може пропонувати своїм клієнтам продукцію високої якості за ціною, на 30–40% нижчою, ніж інші виробники високоглянцевих плит. Донедавна основним конкурентом лакованих плит були акрилові, але Марек Рутка переконаний, що революційна система, введена в його компанії, змінить ситуацію на ринку.
«Ми можемо лакувати ДСП або MDF і отримувати ідентичні параметри: блиск у межах 95 одиниць, твердість на рівні 4–5 Н (вимірювання методом олівця), – каже власник Sklejbudu. – Це покриття справді дуже тверде, але попри те легко піддається різанню і крайколичкуванню, в той час як акрилову поверхню легко подряпати».
Встановлену лінію для отримання високоглянцевого покриття спроектувала і виготовила італійська компанія Cefla.
ДОВІДКА |
Вимірювання твердості методом олівцяЗа міжнародним стандартом ASTM D3363 твердість лакофарбового покриття порівнюють з твердістю осердя олівця.Олівець загострюють таким чином, щоб осердя було без зазубрин, мало циліндричну форму і на 5–6 мм виступало із деревини. Кінчик осердя загострюють шліфшкуркою зернистістю Р400. При цьому олівець тримають перпендикулярно до площини шліфшкурки. Коли осердя стане плоским колом операцію припиняють.Далі ребром торцевої поверхні проводять по покриттю від себе, нахиливши олівець під кутом 45˚ і намагаючись здерти верхній шар.За твердість покриття приймають твердість найтвердішого олівця, який не здирає покриття або здирає його на відрізку, не довшому за 3 мм. |